Yavru gelişimi ve bakımı

Btublt

iyikus.com Üyesi
İyi günler sağdaki yavru 8 günlük diğeri 6 günlük sol altlarında bi yavru daha var çok görülmüyor. O da 3 günlük. Sizce durumları nasıl anne baba maşallah sürekli ilgililer besliyolar. Neler vermeliyim takviye olarak? Elektrolit probiyotik vs kullanılmalı mı? Sağ yavrudaki siyahlıklar kara benek vs değil dimi

08102CA0-D92D-4AAF-9038-3AAFC51A927A.jpeg

İpek.s 

Yönetici
Moderatör
Güle güle büyütün yavrularımızı
Yumurtadan çıkacak yavru yoksa follugu temizleme vakti gelmiş demektir
Kanadı ile ile ilgili hiç bir fikrim yok
İlk defa görüyorum 9 günlük yavrunun az da olsa gözlerini açması gerekiyor
Gelişimleri iyi gözüküyor

Btublt

iyikus.com Üyesi
Güle güle büyütün yavrularımızı
Yumurtadan çıkacak yavru yoksa follugu temizleme vakti gelmiş demektir
Kanadı ile ile ilgili hiç bir fikrim yok
İlk defa görüyorum 9 günlük yavrunun az da olsa gözlerini açması gerekiyor
Gelişimleri iyi gözüküyor
5 yumurta varsa İlk yavrudan sonra 10 gün içinde yavrular çıkmış olması gerekiyor. O yüzden yarın akiama kadar başka yavru çıkmazsa yumurtaları alıp temizliği yapıcam. Hiç talaş kullanmadım temizlik sonrası altlarına talaş kullansam bi sıkıntı olur mu acaba?

İpek.s 

Yönetici
Moderatör
Dişi kuşunuzun durumuna göre bakın ama bana kalırsa koysanız çok iyi olur çünkü kuşların çarpık bacak olma ihtimali yüksek talaş olmadan

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Merhaba, çok tatlılar maşallah. Yuva altına talaş koyunuz. Dışkılar yapışmaya başlamış bebeklere ki temizliği zordur. Gelişimleri normal gibi görünüyor, kanadı ise klasik mutasyon bir bebek olacağının ilk işareti gibi. Kara benek bebekler genelde 3-5 gün arası ölmektedir.

Btublt

iyikus.com Üyesi
Merhaba, çok tatlılar maşallah. Yuva altına talaş koyunuz. Dışkılar yapışmaya başlamış bebeklere ki temizliği zordur. Gelişimleri normal gibi görünüyor, kanadı ise klasik mutasyon bir bebek olacağının ilk işareti gibi. Kara benek bebekler genelde 3-5 gün arası ölmektedir.
Tamamdır temizliği yapıcam.sizce o bebekte karabenek var mı? Erkek kuş yarı tepeli yavrularında öyle olma ihtimali var mıdır?

Ekli dosyalar

• D1D00741-5D18-4027-B92B-43234ED2EA71.jpeg
    D1D00741-5D18-4027-B92B-43234ED2EA71.jpeg
    415.1 KB · Görüntüleme: 17

Btublt

iyikus.com Üyesi
Yeni folluğa talaş koydum yavruları oraya aktardım eldiven takarak 1 dk içinde kafes yanında. Anne talaş var diye şimdilik girmiyor.

Enes153

Forum Sakini
Yeni folluğa talaş koydum yavruları oraya aktardım eldiven takarak 1 dk içinde kafes yanında. Anne talaş var diye şimdilik girmiyor.
İlk başta bir alışma süreci oluyor.Yuvalıkta da değişimden tedirgin oluyorlar fakat sonra girerler.Yavruları beslediklerinden emin olun sadece.Talaş ı ne kadar koydunuz.Tabanı kapatacak kadar olması lazım.Çok koyarsanız sorun olur yavrular daha küçük.

Btublt

iyikus.com Üyesi
İlk başta bir alışma süreci oluyor.Yuvalıkta da değişimden tedirgin oluyorlar fakat sonra girerler.Yavruları beslediklerinden emin olun sadece.Talaş ı ne kadar koydunuz.Tabanı kapatacak kadar olması lazım.Çok koyarsanız sorun olur yavrular daha küçük.
Çok az koydum talaşı zemini kapatıcsk şekilde anne girip dağıtmış zaten ara ara giriyor ama normal zamanda ki kadar uzun süre kalmıyor.

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
yine de görsel ekleyiniz bir tutam koymak ve iki günde bir değiştirmek gerekiyor. Bebekler büyüdükçe anne yuvada zaman geçirme süresini azaltıyor.

Btublt

iyikus.com Üyesi
yine de görsel ekleyiniz bir tutam koymak ve iki günde bir değiştirmek gerekiyor. Bebekler büyüdükçe anne yuvada zaman geçirme süresini azaltıyor.
Çok aşırı az koydum dağıtıcağonı bildiğim için normalde hep içerde olur ara sıra çıkardı koyduktan sonra hep dışarda. Ara sıra girip çıkıyor

Btublt

iyikus.com Üyesi
31 Ağustos 2022
Burda şu anki durumları mevcut.
11 günlük 9 günlük ve 5 günlük yavrular sizce gelişimleri nasıl? En büyük olanın bacakları normal mi?