Yavru kuş doyduğunu bilir mi?

luluu

iyikus.com Üyesi
Merhaba arkadaşlar. Yaklaşık 1 hafta önce yavru sevda papağanı sahiplendim. El beslemesi ve 40-50 günlük olduğunu söyledi adam. Kuş çok güçlü olmadığından yemleri kıramıyor ve bundan dolayı ben şırınga ile besliyorum ama sürekli ağzını açıyor ve yemek yemek istiyor. Halbuki kursağı şiş, görüyorum. Doymuştur diyorum ama yine de ağzını açıyor sürekli. Yer yer de hala tüyleri yok. Bu normal mi acaba? Ben kursağı dolu olduğu halde beslemeli miyim?

Merhaba, mama ısısı ve genel kuş için ortam ısısını nasıl düzenlediniz?
Biraz normal bu durum ancak devamlı istemesinin altında başka bir sebep olabilir. Karanlık alan ya da kafes içine karanlık bir alan yapınız. Yavru saklanma kutusu dedikleri bir ürün var.
indir.jpg
Bu tarz bir ürün kullanımı o sesi azaltmaya, ısı kontrolüne hatta kendini güvende hissetmesine sebep olabilir.

Merhaba, mama ısısı ve genel kuş için ortam ısısını nasıl düzenlediniz?
Biraz normal bu durum ancak devamlı istemesinin altında başka bir sebep olabilir. Karanlık alan ya da kafes içine karanlık bir alan yapınız. Yavru saklanma kutusu dedikleri bir ürün var.
Ekli dosyayı görüntüle 22312
Bu tarz bir ürün kullanımı o sesi azaltmaya, ısı kontrolüne hatta kendini güvende hissetmesine sebep olabilir.
mamayı sıcak su ve biraz üstüne soğuk su katarak yapıyorum, ılık oluyor yani. Ortam ısısını da ilk başta ağzı açık bir kutuya koyuyordum ve onu da kaloriferin üstüne koyuyordum ama sürekli uyuyordu ve hareket etmiyordu çok, kendini de temizlemiyordu. Ben de kafese koydum ve biraz açıldı. Kafesi de aynı şekilde üşümesin diye kaloriferin yanına koyuyorum.
Dediğiniz gibi bir kutu hazırlarım ya da satın alırım o zaman.
Bir de dün mama verdim ve bir süre sonra istemedi mamayı, doyduğunu biliyor galiba.
Çok teşekkür ederim cevabınız için. Yapmam gereken başka bir şey var mı peki?
Badem yağını gagasına ve ayaklarına sürmeyi düşünüyordum güçlensin diye.

Merhaba;

Yavrularımız var. Ama günlerini sayamadım. Tüylenmişlerdi. Kafesi açtım gelişmiş olan çıktı. Diğerini ben ıkardım kafesten . Uçabiliyorlar. Artık ayrı kafese mi koymalıyım? Anne babadan ayırmak gerekir mi?

Teşekürler.

yavru.JPG

Yanıtınız için çok teşekkür ederim.

Sorun orada :) Yem yediklerini henüz görmedim ama uçuyorlar. Biri çok iyi biri hafif daha acemi. Kafeste bulunan karanlık odada duruyorlar sürekli. Yavru maması mı vermem lazım?

Yanıtınız için çok teşekkür ederim.

Sorun orada :) Yem yediklerini henüz görmedim ama uçuyorlar. Biri çok iyi biri hafif daha acemi. Kafeste bulunan karanlık odada duruyorlar sürekli. Yavru maması mı vermem lazım?
Bunu kontrol etmeniz gerekiyor. Yem yemiyor ve anne baba da beslemiyorsa gerekli elle besleme maması. Ancak az da olsa yem kırıyor ya da anne baba besliyorsa gerekli değildir. Sorun yaratmıyorsa anne baba bence bi 10 gün daha kalmalılar.