Yavru kuşum çiftleşmeye çalışıyor

mert kaydırak

Yeni Üye
Herkese iyi günler ciddi bi sorun ile karşı karşıyaym. Yakın tarihte iki çift yavru muhabbet kuşu aldım yavru alma sebebim hem çiftleşme olmaması hemde bana bağlı kalmalarıydı. Nerdeyse alalım bi hafta oldu ve yavru erkek kuş dişiye ciddi bi baskı uyguluyor. Aslında çok iyi anlaşıyorlar hiç kavga ettiklerini görmedim ama erkek kuş yinede bazen sert davranıyor ve ben üzülüyorum. Aldığımda bunlar aynı boyuttaydı nasıl olduysa erkek kuş baya kilo aldı çok sağlıklı dinç ama dişi için aynısını diyemem o da çok sağlıklı ve dinç ama erkek kuşa kısaysa biraz daha ufak kalıyor. Şimdi soruma gelecek olursak sizce yeni kafes alıp ayırmalı mıyım? Dişi henüz hazır olmamakta birlikte yavru ve sorun yaşayabilir. Yavru derken 3 aylık yavru oluyor galiba doğru muyum? Biraz fotoğraf atacağım sizce kaç aylıklar ve cinsiyeti hakkında bilgi verirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler. Hızlı Dosya Yükle — Hızlıresim - IMG_20240501_222358.jpg
view

Dişi kuş erkekten bir tık daha büyük gün olarak. Erkek kuş ise 4. ayına giriyor gibi. Geniş bir kafes ve eşit dağılımlı kafes içi malzemelerle didişmeler önlenebilir. Bu arada bu aylarda öğrenme maksatlı birbirlerine kur yapmaları, öpmeleri normal kabul edilmelidir.

Dişi kuş erkekten bir tık daha büyük gün olarak. Erkek kuş ise 4. ayına giriyor gibi. Geniş bir kafes ve eşit dağılımlı kafes içi malzemelerle didişmeler önlenebilir. Bu arada bu aylarda öğrenme maksatlı birbirlerine kur yapmaları, öpmeleri normal kabul edilmelidir.
Teşekkürler peki bunlardan hangisi dişi sizce? Ve çiftleşmeye uygunlar mı? Yani öğrenmek amacıyla yapıyor olabilirlerse, kafesi ayırmaya gerek yoktur o zaman. Zaten iyi anlaşıyorlar aniden gerçekleşen bi olay yoksa gayet güzel anlaşıyorlar

Teşekkürler peki bunlardan hangisi dişi sizce? Ve çiftleşmeye uygunlar mı? Yani öğrenmek amacıyla yapıyor olabilirlerse, kafesi ayırmaya gerek yoktur o zaman. Zaten iyi anlaşıyorlar aniden gerçekleşen bi olay yoksa gayet güzel anlaşıyorlar
Sarı surat dişi .
Altı aydan önce üretim önerilmez.

Parçalı olan erkek, altin yüzlü olan dişi