Yavru kuşum sürekli yatıyor :(

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan EvraLima
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

EvraLima

iyikus.com Üyesi
Yavru bir muhabbet kuşu bakıyorum, elimden geldiğince iyi bakmaya çalışıyorum, yaklaşık 1,5 aydır benimle. Hiç bir sıkıntısı yoktu son bir kaç güne kadar. Ama bir kaç gündür sürekli karnının üstüne yatıyor ve kanatları daha aşağıda duruyor. Ayağa kalktığında veya yürdüğünde ise kanatları çok fazla titriyor. Birkaç gündür sarı/beyaz dışkılıyor. Yemesinde hiç bir sıkıntı yok. Acaba sıkıntısı ne olabilir nasıl çözebilirim? Lütfen yardım edin ona bir şey olmasını hiç istemiyorum.

Geçmiş olsun. İlaç vs. öneremem fakat dışkı fotoğrafı atabilir misiniz?

Oyla 0
Bütün yaptığı dışkılar bu şekilde mi? Diğer dışkılarınında resmini çekip atarmısın..

Büyük ihtimal pankreas hastalığı var. Enzim takviyesi gerekiyor...

Oyla 0
Bütün yaptığı dışkılar bu şekilde mi? Diğer dışkılarınında resmini çekip atarmısın..

Büyük ihtimal pankreas hastalığı var. Enzim takviyesi gerekiyor...
Normal de 2 günde bir kafesi temizler sirkeli suyla silerim ama 3 gün oldu temizlemeyeli yarın ilk iş temizleyeceğim kafesi. Yerde bu kadar yem olmasının sebebi de kendisi atıyor yere sonrada yerden yiyor. Beyaz dışkıları 1-2 gündür yapıyor.
Enzim takviyesini ilaçlarla mı sağlamalıyım? Önebileceğiniz ilaç var mı? Veya evde doğal yollarla bir şekilde yapabilir miyim?

Oyla 0
Çok küçük bir bebek, bu nedenle pankreas diyemem ancak yem kırması başlamış ise yavaştan toparlaması gerekirdi. Duruş ve hal tavır değişmesi yüzünden veterinere götürmenizi öneririm dişi kuşunuzu. Ya tüy karın ağrısı var ya da başka sağlık problemi.

Oyla 0
Çok küçük bir bebek, bu nedenle pankreas diyemem ancak yem kırması başlamış ise yavaştan toparlaması gerekirdi. Duruş ve hal tavır değişmesi yüzünden veterinere götürmenizi öneririm dişi kuşunuzu. Ya tüy karın ağrısı var ya da başka sağlık problemi.
Öneriniz için teşekkürler, bir gün daha durumunu gözlemleyip veterinere götüreceğim. Eğer gelişme olursa haberdar edeceğim. Tekrardan fikir ve yardımlarınız için teşekkürler

Oyla 0
Normal de 2 günde bir kafesi temizler sirkeli suyla silerim ama 3 gün oldu temizlemeyeli yarın ilk iş temizleyeceğim kafesi. Yerde bu kadar yem olmasının sebebi de kendisi atıyor yere sonrada yerden yiyor. Beyaz dışkıları 1-2 gündür yapıyor.
Enzim takviyesini ilaçlarla mı sağlamalıyım? Önebileceğiniz ilaç var mı? Veya evde doğal yollarla bir şekilde yapabilir miyim?

Doğanayın dediği gibi küçük olduğu içinde pankreası tam gelişmemiş yada iyi çalışmıyor olabilir. Bu kadar küçük yavru bakmadım ama sanırım yavruluk zamanlarında beyaz dışkılar normal Doğanay daha iyi bilir.

Ancak kuşunuza destek olmak için size basit bir ürün önerebilirim. Versele laga Probı-Zyme bu ürün hem probiyotik hemde enzim içeriyor destekleyici bir üründür...

Alttaki linkten sipariş edebilirsiniz güvenilirdir;

Oyla 0
Doğanayın dediği gibi küçük olduğu içinde pankreası tam gelişmemiş yada iyi çalışmıyor olabilir. Bu kadar küçük yavru bakmadım ama sanırım yavruluk zamanlarında beyaz dışkılar normal Doğanay daha iyi bilir.

Ancak kuşunuza destek olmak için size basit bir ürün önerebilirim. Versele laga Probı-Zyme bu ürün hem probiyotik hemde enzim içeriyor destekleyici bir üründür...

Alttaki linkten sipariş edebilirsiniz güvenilirdir;
Günaydın arkadaşlar, gelişme oldu haberdar etmek istedim. Dışkı rengi normale döndü. Ama hala kanatları titriyor. Özellikle de tek kanadı çok titriyor ve diğerinden daha aşağıda duruyor. Kanadını incitmiş olabilir mi? Evet daha önce yetişkin kuş baktım ama ilk defa yavru bakıyorum biraz acemiyim o yüzden. İlac tavsiyeniz için çok teşekkürler en kısa sürede temin edeceğim.
Dışkı rengi şu şekilde;

Moderatörün son düzenlenenleri:
Oyla 0
Günaydın arkadaşlar, gelişme oldu haberdar etmek istedim. Dışkı rengi normale döndü. Ama hala kanatları titriyor. Özellikle de tek kanadı çok titriyor ve diğerinden daha aşağıda duruyor. Kanadını incitmiş olabilir mi? Evet daha önce yetişkin kuş baktım ama ilk defa yavru bakıyorum biraz acemiyim o yüzden. İlac tavsiyeniz için çok teşekkürler en kısa sürede temin edeceğim.
Dışkı rengi şu şekilde;
Ekli dosyayı görüntüle 9887
Bu dışkı bana normal gelmedi.

Oyla 0
Yoğun ateş, stres kaygı, korku durumları kanat titremesi yapıyor.
Bunlardan herhangi biri varsa ortadan kaldırılmalıdır. Dışkı düne göre tabi daha iyi ancak yeterli değil. Probiyotik ve b vitamini destekli bir süreç izleyin derim ama veterinere götürme şansınız varsa götürün.

Oyla 0
Yoğun ateş, stres kaygı, korku durumları kanat titremesi yapıyor.
Bunlardan herhangi biri varsa ortadan kaldırılmalıdır. Dışkı düne göre tabi daha iyi ancak yeterli değil. Probiyotik ve b vitamini destekli bir süreç izleyin derim ama veterinere götürme şansınız varsa götürün.
Minik dostumla aramda gayet güzel bir bağ var. Korku, stres veya kaygı durumu olmadığını düşünüyorum. Probiyotik ve b vitaminini Ümit beyin önerdiği ilaçla karşılayabilir miyim? Yoksa başka bir ilaç önerir misiniz? İlk fırsatta veterinerimize götüreceğim.

Oyla 0
probiyotik ihtiyacını giderir ancak vitamin değil. Gervit-w öneririm şu aşamada. Bölünmüş paketleri satılıyor

Oyla 0