Yavru Sultan uçamayınca taklalar attı

kartal000001

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba 3 gün önce yavru sultan sahiplendim. Ele geliyor diye kafesinden çıkardım biraz durduktan sonra bir televizyona uçtu konamadı bu kezde panikleyip perdeye konmaya çalıştı gene konamadı ve yere düştü ama yere düşünce krize girmiş gibi sürekli 360 derece dönüp durdu. Elimle alıp bir süre tutunca dönmeyi bıraktı hemen kafesine koydum bende. bu durum normal mi ? uzun bir süre kafes dışına çıkarmasam daha mı iyi ?

Slm kardeşim yavru sultan papağan aldiysan 15 gün kafesin den çıkarma derim yeni geldigi evi kendi gözüyle evin neresine konacagin tarayacak dir ona zaman vermen lazım yere düşüp kendine zarar verir ve senide sıkıntıya sokar kardeşim
o biraz korkmustur o yüzden dir biraz şekerli su verirsen iyi olurdu stresse girmiştir
bazılari yavru sultan papaganlarin kanatlarını çekiyorlar elle alişsin diye ben bu hareketi yanlış bulup kınıyorum sevkatle yanasirsan minik dostuna karşılığını alırsin
Tüyü kadar güzel ve uzun ömürler versin ve saygilar dilerim

Sana tavsiyem ona yumurta haşlayıp verirsen iyi olur bide kızıl dari haftada uc gun ver ve yas mamayi kafesden eksik etme bide verseler laga nin sultan papağan yemini tavsiye ederim yem orta kalite ve iyi yem ona vitamin olarak sana link atacam onu kullan

Merhaba, dönerek inmenin sebepleri var. Sinirsel problemler, uçuş tüyü eksikliği, kanat tutulmaları ile doğru orantılı salmonella riski, hava kesesi yırtıkları vs vs. Mutlaka veteriner kontrolü gerektirir tekrar ederse. Yine de siz kuşunuzdan görsel ekleyiniz aynı zamanda dışkıdanda

Slm kardeşim yavru sultan papağan aldiysan 15 gün kafesin den çıkarma derim yeni geldigi evi kendi gözüyle evin neresine konacagin tarayacak dir ona zaman vermen lazım yere düşüp kendine zarar verir ve senide sıkıntıya sokar kardeşim
o biraz korkmustur o yüzden dir biraz şekerli su verirsen iyi olurdu stresse girmiştir
bazılari yavru sultan papaganlarin kanatlarını çekiyorlar elle alişsin diye ben bu hareketi yanlış bulup kınıyorum sevkatle yanasirsan minik dostuna karşılığını alırsin
Tüyü kadar güzel ve uzun ömürler versin ve saygilar dilerim
çok sağ olun hocam önerileriniz ve güzel dilekleriniz için teşekkürler. Dediğiniz gibi ortamı iyice tanıyana kadar serbest bırakmasam iyi olacak.

Merhaba, dönerek inmenin sebepleri var. Sinirsel problemler, uçuş tüyü eksikliği, kanat tutulmaları ile doğru orantılı salmonella riski, hava kesesi yırtıkları vs vs. Mutlaka veteriner kontrolü gerektirir tekrar ederse. Yine de siz kuşunuzdan görsel ekleyiniz aynı zamanda dışkıdanda
teşekkürler hocam 1 1.5 hafta iyice alışana kadar salmamayı düşünüyorum gene tekrarlarsa önerileriniz için fotosunu da çeker atarım. Umarım o anki panikle öyle kendi etrafında dönmüştür. Çok sağ olun şimdiden

Geri