Yavrular almak için kuşun kaç yaşında olması gerekir?????

SadeceHasan

iyikus.com Üyesi
Öncelikle iyi akşamlar.
Çiftleşme olması için muhabbet kuşun en az kaç yaşında olması gerekir?Ben bu muhabbet kuşumdan önce 2 tane daha muhabbet kuşu besledim.İlk muhabbet kuşuma dişi bir eş aldım ve eşini tuttu fakat yaş farkı vardı arada.Dişi kuş yuvalığa girmeye falan başladı fakat yuvalık bir anda düştü ve dişi kuş birdaha girmez oldu.Sonrasında eş değiştirdik ve erkek muhabbet kuşum öldü.2. sini tek besledim.3-4 Ay önce öldü.Bunuda sokakta buldum(erkek) ve bana çok alıştı birsürü kelimeler söylüyor daha 5-6 aylık fakat ceresi koyu lacivert oldu bayağı bi.Oyuncaklarına parmağıma hep kur yapma çabasında ve yem kusuyor beni beslemek amacıyla.Ona bir dişi kuş alsam yararlı olurmu?Yoksa dahada büyümesini bekleyip sonrasında dişi kuşmu alayım hangisi daha faydalıdır.Hemen bir dişi kuş almakmı?3-4 AY DAHA BEKLEMEKMİ

Moderatörün son düzenlenenleri:

Liebe55

Veteran
Erkek kuslar 6 ayindan sonra hazir oluyor disiler 8 ay ve 1 yasindan sonra uygun buyuzden en uygun sartlara bakacak olursak erkek 1 yasinda disi 8 aylik veya 10 aylik olursa cok daha iyi verim alirsiniz

Oyla 0