Yavrulu muhabbet çifti aldım, folluk temizliği Yapılır mı?

samet ince

Yeni Üye
Herkese hayırlı sağlıklı üretimler dilerim.ben evde 1 çift muhabbet bakmakta iken üreticiden 4 yavru 1 yumurta şeklinde bir çift aldım.anne baba yuvalıktayken o şekilde alıp kafesime yerleştirdim.yerleştirme işini gece yaptım.tüm bunları yavrulara bakmaktan vazgeçmesinler diye yaptım.çok şükür ertesi gün yumurtadan da yavru çıktı ve anne baba gayet iyi besliyor yavruları şuanda.

sorum şu.plastik follukta kedi kumunda yavrular.üreticiden kedi kumundan da aldım.temiz folluğa kedi kumundan koyup yavruları temiz folluğa devretsem anne baba bu durumdan stres yapıp kuşlara bakmama durumları olur mu? kuşlar henüz 5 gündür bendeler. cevap verirseniz çok mutlu olurum.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Aramıza hoş geldiniz, Folluk temizliği yapmakta genelde sorun olmuyor. Lakin hızlı ve dikkatli olmalısınız. Mümkünse dişi yuvalıkta değilken folluğu alıp temizleyip koymalısınız. Ya da aynı renkte bir folluk alıp dönüşümlü kullanabilirsiniz.

Aynı şekilde kafes temizliği de sorun olmuyor. Kuşlar size yeni geldiği için mümkün mertebe az rahatsız edin.

Oyla 0