Yavruyu ayırmak

A. Murat

iyikus.com Üyesi
Yaklaşık 50 günlük yavru halen annesi ve babasıyla yaşıyor. Annesi ve babası çiftleştiler ve anne yeniden yuvalığa girmeye başladı. Yavruya zarar verdiklerini görmedim. Sürekli olarak çıkartıyorum anne babasıyla uçuyuyor. Ayırmam gerekli mi ?

İpek.s 

Yönetici
Moderatör
Yaklaşık 50 günlük yavru halen annesi ve babasıyla yaşıyor. Annesi ve babası çiftleştiler ve anne yeniden yuvalığa girmeye başladı. Yavruya zarar verdiklerini görmedim. Sürekli olarak çıkartıyorum anne babasıyla uçuyuyor. Ayırmam gerekli mi ?
Merhaba bu duruma benzer bir durum yaşıyorum şuan 🙂 yavrularım yeme düştü ama hâlâ babayla birlikteler yavru kuşunuz dişi mi kafes boyutu nedir 60lik kafes ise sorun olacağını sanmıyorum

A. Murat

iyikus.com Üyesi

İpek.s 

Yönetici
Moderatör
yavru erkek yeme düştü hatta yavru yemnini yemeyip normal yem yemeye başladı. Kafesim buna benzer : ARSPOLO Lüks Papağan Ve Muhabbet Kuşu Kafesi Izgaralı Gold Kaplama 68/42/34 Cm Fiyatı, Yorumları - Trendyol
Yedek kafes yoksa şimdilik bu tarzda bir kafes üç kuş için yeterlidir ama hırpalama ve dövme başlarsa ayırmak gerekir anne sorun çıkartabilir yavru yuvaliga doğru giderse yumurtaları koruma iç güdüsü ile ortamda sorun çıkabilir siz yedek kafesiniz yoksa bakmaya başlayın ne olur ne olmaz ☺️

Son düzenleme:

A. Murat

iyikus.com Üyesi
Yedek kafes yoksa şimdilik bu tarzda bir kafes üç kuş için yeterlidir ama hırpalama ve dövme başlarsa ayırmak gerekir anne sorun çıkartabilir yavru yuvaliga doğru giderse yumurtaları koruma iç güdüsü ile ortamda sorun çıkabilir siz yedek kafesiniz yoksa bakmaya başlayın ne olur ne olmaz ☺️
Babası bazen sinirlenip ses çıkartabiliyor :) Yedek kafes almıştım şu anda ona hemen geçmeli miyim karar veremedim.

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Uyku aşamasında hayır hocam ayırmamalısınız. Bu tarz ayırma işlemleri günün erken saatlerinde yapılmalı. Sabah babası beslesin biraz daha sonra akşama kadar yalnız kalsın.