Yediği yemi Su ile geri çıkarma

Önceden konuyu açtım.Video vs attım.İlgilendiler fakat tam emin olamadım. /: Şöyle izah edeyim. Kuşum 1 ay'dan beri Yem yiyince gidiyor su içiyor geviş tarzı hareket ediyor 8 aylık Hastalık vs yok Dışkı Normal ama bu harekete anlam veremedim.Eş istiyor diye düşünüyorum.

Oyla 0
Önceki açtığınız konularda arkadaşların ellerinden geldiğince yardımcı olduğunu görüyorum. Mantar şüpheniz varsa iç mantar kürü yapabilirsiniz. Kür uygulaması üreticilerce kullanılan bir uygulamadır. Boş yere rastgele ilaçlar kullanarak kuşunuzu yormayıp bu hareketini uzun vadede inceleyin, sağlığına ne gibi etkisi var bir bakın. Siz de demişsiniz sağlık sorunu yok diye. Belki zevken yaptığı bir harekettir. Benim de 4 aylık kuşum karnı acıkınca yemlikten yemek yerine kursağından çıkartıp yemeyi tercih ediyor. Her fark ettiğimde elimle yem vermek zorunda kalıyorum, bir şekilde kurtulcaz bu alışkanlığından yapacak bir şey yok. Sizde suyu günün belli saatlerinde vererek gözlem yapabilirsiniz su yokken de yediği yemleri kusuyor mu diye.

Ayrıca kustuğu yemin fotoğrafını da paylaşın, kusmuğun rengini görelim, siz kokusunu yorumlayın bize. Sürekli aynı konuyu farklı başlıklarda açmak verilen cevapları değiştirmeyecektir, aksine bilgili arkadaşlarımız anlatmaktan yorulacağı için cevap vermeyi keseceklerdir.

Bu arada bilginize attığınız videolara ulaşamadım, bu konuya tekrar ekleseniz iyi olur.

Oyla 0
Çok doğru söylüyorsunuz.Mantar olma ihtimali yok ama kür uyguladım.Ama bu harekekti su içince yapıyor vermeyince yapmıyor.Yem getiriyor dediğim ise şöyle kendi ağzına 1 tane getiriyor galiba.Şimdi yakınımın kuşuna baktım aynı durum mevcut ama kuşu küçük. Oda yem yiyor su içiyor Yani küçük olduğundan hazımsızlık çekiyor olabilir.Bizimkinde'de bu durum mevcut Saten veteriner bana hazımsızlık demişti hemde küçük kuşun bunu yapması bunu netleştirdi.Sağ olun.

Bu arada yakınımın kuşu küçük.Kursağı bana biraz şiş geldi gibi.Yem yediğinden dolumu gözüküyor.ya da küçük olduğundan'mı? yoksa başka bir sorun olurmu.

Çok yem yiyor küçük Kursağı dolu geliyor bana ve bundan hazımsızlık oluyor ama kursağı hafif şiş geldi yem yedikdenmidir acaba ? Her zamanki gibi dışkı vs sıkıntı yok (;

Benden veterinerlerde bıktı.Artık forumdan'da kovulacağım ? Kusura bakmayın haklısınız.

Oyla 0
bu gidişle veteran olacaksınız flood şeklinde sürekli yaziyorsunuz, tabi bunu kuş sevgisinden yapiyorsunuz belli

ben hiç detaya bakmadan yazayım, 1 aydır böyle yapiyorsa acil müdahale gerektiren bir durum pek olmaz, ben olsam panik yapmam.

olsa olsa yavaş seyreden mantar olabilir ki böyle düşük seviyedeki mantar enfeksiyonu 5-7 gün antimikotik (flukonazol ya da nistatin) kullanımıyla ciddi ölçüde baskılanır.

kuş bu hareketi keyfinden de yapıyor olabilir

Oyla 0
Forumu kullanırken mesajlaşmak yerine tüm yazmak istediklerini tek bir gönderide/mesajda toplarsan pek sıkıntımız olmaz aslında :). Böyle flood yapar gibi attığında konu kirli gözüküyor, seninle aynı sorunu yaşayan insanlar konuda bilgiye ulaşmakta sıkıntı yaşıyor anlayacağın.

Komşunun kuşu için de bu konuya fotoğraf eklersen anlayan arkadaşlar yardımcı olur. Maalesef benim fotoğraftan hastalık çıkaracak tecrübem yok.

Ayrıca soru sorarken dışkı fotoğrafı, ortamının, yeminin, kuşun fotoğrafı vb. kaynakları ekle ki yardım bulabilesin. Sadece soruyla kimse sana yardım edemez forumda, sonuçta veteriner hekime gidip sorunu anlatmıyorsun kuşu yanında götürüyorsun. Buranın tek farkı arkadaşların bilgileri eğitimden değil tecrübeden/araştırmalarından geliyor ve veteriner ücretlerine bütçesi yetmeyen arkadaşlara ellerinden geldiğince yardımcı oluyorlar. Yoksa kimsenin -mesleği olmadıkça- forumda veterinerlik yaptığı yok :giggle:

Oyla 0
3 gün Önlem amaçlı Mikostatin kullandım hocam ? Aslında 1 ayıda geçti artık alışkanlık etti.Yardım ve bilgi için sağ olun.

Oyla 0
3 gün Önlem amaçlı Mikostatin kullandım hocam ? Aslında 1 ayıda geçti artık alışkanlık etti.Yardım ve bilgi için sağ olun.

mikostatin fazla ağir bir ilaç değildir, sindirim kanalından emilmez, kan dolaşımına pek girmez, değişmeden dışkıdan direkt atılır.

özellikle nemli iklimlerde (rize sahil şeridi gibi) 4 ayda bir 5 güne kadar kullanılabilir, elbette veteriner tavsiyesiyle kullanmak en doğrusu

sizin ordaki biyolog tamer kılıç her ay 5 gün mantar ilacı kullanıyor

Oyla 0