Yem değiştirdim kuşum neden kusuyor?

thread_prefix_desc.10

Hüseyin Koçak

iyikus.com Üyesi
Katılım
15 Haz 2019
Mesajlar
2
Puanları
13
Yaş
25
Konum
İzmir
Merhabalar exovit diye bir muhabbet kuşu yemi kullanıyordum. En kaliteli yemlerden biriymiş diye versele lagaya geçtim geçen gün. Kuşum halsizleşti ve sürekli kusuyor. Neden olmuş olabilir? Ne yapmalıyım. saygılarımla.
 

Doğanay Y.

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Katılım
3 Tem 2017
Mesajlar
7,111
Puanları
268
Yaş
29
Konum
Ankara
Web Sitesi
iyikus.com
Merhaba, exovit ilk kez duydum. Bu değişiklik hemen yapılmaması gerekiyor @Ahmetgr33 'ün dediği gibi. Kendi yemine ilave yaparak yavaş yavaş değiştirilmelidir. Genelde bu sebepten dolayı bir hazmetme sorunu olabilir. Birde yem bayat ise kusma durumu gözlemlenebilir. SKT kontrolü yapmanızı öneririm.

**Şahsi fikrim versela laga yemi yerine deli nature 85 karışımı, benelux yem benim tercihim olurdu. İkisi de iyi yemlerdir (versela lagada iyidir ama)
 

Hüseyin Koçak

iyikus.com Üyesi
Katılım
15 Haz 2019
Mesajlar
2
Puanları
13
Yaş
25
Konum
İzmir
Teşekkür ediyorum. Eski yemiyle karıştırarak verdim bugün kusma gibi bir sorunu kalmadı. Dışkısı da sıvılaşmıştı. Bugün düzelmiş. Hareketli şuan. İyi günler dilerim.
 

Liebe55

Forum Sakini
Katılım
23 Ara 2018
Mesajlar
736
Puanları
168
Konum
BURSA
Kuş kumu bulundurun kafeste yoksa tabi. deli nature benim favori yemlerimden biri çünkü diğerlerinde kuşu yaglandıracak yemlerden mevcut deli naturede doganay beyin tavsiyelerine uyarak kışlık ve yazlık çeşidi var almanız uygun olacaktır
 
Üst