Yem hakkında

GülşahM.

Forum Sakini
Önceden Gold Wings kullanıyordum fakat iyi olmadığını söyleyenler var ben de dün Garden Mix aldım ballı ve meyveli vardı sade bulamadım meyveli olanı aldım fakat içinde böyle minik şeyler var bunlar kuşlara zararlı değil mi bir de pelet yem gibi kokuyor. Büyük taneli meyveli olanlardan sandım onları kuşlar yemiyordu. Diyet yem önerebilir misiniz ama açık olmasın

Ekli dosyalar

• 1000007265_480x640.jpg
    1000007265_480x640.jpg
    56.9 KB · Görüntüleme: 7
Garden mixin sadesini kullanıyorum yıllardır. Taze ve temiz bir yem.. İyi yem konusunda malesef piyasada fazla alternatifimiz yok.. Kapalı pakette olsa çok kötü yemler var..

Garden mixin sadesini kullanıyorum yıllardır. Taze ve temiz bir yem.. İyi yem konusunda malesef piyasada fazla alternatifimiz yok.. Kapalı pakette olsa çok kötü yemler var..
Of ya dışkısı bozulmuş yem değişikliği dışkı bozulması yapar mı hocam siyah darı iyi mi sizce ,evet yemler hiç iyi değil neyi alacağımı şaşırdım. Veteriner hekim benim zebra finch yem almamı önermişti acaba öyle mi yapsam ama o yeterli gelmez ki başka kuş yemi y

Merhaba, evet yem değişimi dışkı sorunu yaratır bir kaç gün. Sonrasında düzelecektir. Finch yemleri sağlık tohumları içine girenlerden. Tüm yemini kapsamamalı asla. Ayriyeten haftada 1 kez verilebilir 1-2 çay kaşığı

Merhaba, evet yem değişimi dışkı sorunu yaratır bir kaç gün. Sonrasında düzelecektir. Finch yemleri sağlık tohumları içine girenlerden. Tüm yemini kapsamamalı asla. Ayriyeten haftada 1 kez verilebilir 1-2 çay kaşığı
Hocam kafam çok karışık yağ tümörü olduğu için siz nasıl bir beslenme programı uygulardınız. Garden mix in sadesini mi alsam içinde az aspur var diyorlar aspur önemli bir şey meyvelisinde de bu renkli ekmekler var ,versele laga da da çok fazla yulaf var. En iyisi Gold Wings gibi duruyordu ama kaliteli yem değil diyorlar bir de sanki gold wings den sonra dışkı yeme sorunu çıktı tam beslenemiyor diye düşünerek yem değiştirdim

Aspurdaki yağ yararlı yağlardan bu nedenle ortalama tüketimi kuşların yağlanmasını düşük oranda etkiliyor. Ben yıllarda %40 aspurla kuşları besledim. Genetik yatkınlığı olmayan kuşlarda bu yağlanma durumlarını gözlemlemedim. Bir de hareket unsuru var tabi. Eğer küçültülebilecek bir beze ise (egzersiz ile) bu yönde çalışma yapmanız gerekiyor.

Aspurdaki yağ yararlı yağlardan bu nedenle ortalama tüketimi kuşların yağlanmasını düşük oranda etkiliyor. Ben yıllarda %40 aspurla kuşları besledim. Genetik yatkınlığı olmayan kuşlarda bu yağlanma durumlarını gözlemlemedim. Bir de hareket unsuru var tabi. Eğer küçültülebilecek bir beze ise (egzersiz ile) bu yönde çalışma yapmanız gerekiyor.
Hocam siz bunu mu veriyorsunuz versele laga nın

Ekli dosyalar

• 1000007413_295x640.jpg
    1000007413_295x640.jpg
    45.9 KB · Görüntüleme: 4
king %40 üretici yemini kullanıyorum ben
Bu mu King profesyonel içeriği güzelmiş
% 40 aspur
% 23 beyaz Darı
10.sarı Darı
10 kırmızı Darı
5 sarı panicium
5 Japon darısı
5 kırmızı panicium
1 nijer tohumu
1 kenevir tohumu

King daha önce hiç duymamıştım baktım şimdi ama sanirim bölerek veriyorlar açık yem sorun olmuyor ya sanırım

Hocam gittiğim her veteriner diyet önerdi beze büyük olduğu için ameliyat ile alım riskli olabilir diyorlar bende araştırıyorum işte böyle yemleri bir de sebzeye de alıştırmaya çalışıyorum sıcak bakmıyor hala ama yiyene kadar asıcam sebzeyi kafesine inatlaştım:d

Hocam aspur ne kadar içinde yuzdelikleri galiba sade olanı alacağım bende başka alternatif yok gibi

Bir ara konu açmıştım alttaki linkten inceleyebilirsin..