Yem önerir misiniz ?

Fidan

Forum Sakini
Merhabalar. Uzun süredir Versele Laga nın muhabbet yemini kullanıyordum.( değişmiş olan değil eskisi) . Yem önerebilir misiniz
Versele laga yeni yem karışımından memnun musunuz ?
Yeni yem karışımı nasıl sizce ?
@Doğanay Y. @Umit.

Son düzenleme:

Melike Gül 

Yönetici
Moderatör
King %40 aspurlu muhabbet kuşu yemi
Versele Laga Jo Mannes muhabbet kuşu yemi
Bu iki yem forumumuzda önerilen paketlerdir. İkisinden birini tercih edebilirsiniz.
1674123969695.png
Versele laganın yeni paketi olarak söylediğiniz paket buysa almanızı önermem. İçeriği şu şekilde;
Sarı darı %52, kırmızı darı %16, ak darı %12, soyulmuş yulaf %9, kanarya tohumu %5, keten tohumu yüzde %3, yalancı safran %2.5, nijer tohumu %0.5
Sarı darı oranı bu kadar yüksek olmamalı. %52 çok büyük bir oran. Bir muhabbet kuşu yeminde en çok olması gereken tohumlar ak darı ve aspurdur.

Fidan

Forum Sakini
King %40 aspurlu muhabbet kuşu yemi
Versele Laga Jo Mannes muhabbet kuşu yemi
Bu iki yem forumumuzda önerilen paketlerdir. İkisinden birini tercih edebilirsiniz.
Ekli dosyayı görüntüle 27781
Versele laganın yeni paketi olarak söylediğiniz paket buysa almanızı önermem. İçeriği şu şekilde;
Sarı darı %52, kırmızı darı %16, ak darı %12, soyulmuş yulaf %9, kanarya tohumu %5, keten tohumu yüzde %3, yalancı safran %2.5, nijer tohumu %0.5
Sarı darı oranı bu kadar yüksek olmamalı. %52 çok büyük bir oran. Bir muhabbet kuşu yeminde en çok olması gereken tohumlar ak darı ve aspurdur.
Ben sultan papağanıma kullanıyorum. Çekirdeksiz olduğundan muhabbet kuşu tercih ediyorum. Söyledikleriniz sultan icinde aynı mıdır ?
Yeni paket dediğim Jo mannes. Fotoğrafını attığınız uzun süredir kullandığım eski olan

Melike Gül 

Yönetici
Moderatör
Ben sultan papağanıma kullanıyorum. Çekirdeksiz olduğundan muhabbet kuşu tercih ediyorum. Söyledikleriniz sultan icinde aynı mıdır ?
Yeni paket dediğim Jo mannes. Fotoğrafını attığınız uzun süredir kullandığım eski olan
Evet evet iki ürün de kullanılabilir. Bende sizin gibi sultan papağanım için muhabbet kuşu yemi alıyorum. Yoksa sultan papağanı yemlerinde çekirdekten geçilmiyor. O kullandığınız versele laga paketini değiştirmekle iyi bir karar vermişsiniz, çünkü oranlaması gerçekten kötü (ak darı ve aspur karıştırarak düzeltebiliriz tabi bu oranı).
Versele laga jo mannes paketi forumumuzda önerilen yemlerden fakat Ben daha önce bu yemi kullanmadım ama kullanan arkadaşlarımız varsa konunuzu gördüklerinde yazacaklardır.

Fidan

Forum Sakini
Evet evet iki ürün de kullanılabilir. Bende sizin gibi sultan papağanım için muhabbet kuşu yemi alıyorum. Yoksa sultan papağanı yemlerinde çekirdekten geçilmiyor. O kullandığınız versele laga paketini değiştirmekle iyi bir karar vermişsiniz, çünkü oranlaması gerçekten kötü (ak darı ve aspur karıştırarak düzeltebiliriz tabi bu oranı).
Versele laga jo mannes paketi forumumuzda önerilen yemlerden fakat Ben daha önce bu yemi kullanmadım ama kullanan arkadaşlarımız varsa konunuzu gördüklerinde yazacaklardır.
Çok teşekkür ederim. Bir de kuşum 114 gr civarında. Kilosu var mı ? Kiloluysa aspur daha da kilo aldır mı ? Çünkü eskiden gittigim veteriner muhabbet kuşum kilolu diye sadece ak darı ile beslememi önermişti

melisatk

Forum Sakini
Çok teşekkür ederim. Bir de kuşum 114 gr civarında. Kilosu var mı ? Kiloluysa aspur daha da kilo aldır mı ? Çünkü eskiden gittigim veteriner muhabbet kuşum kilolu diye sadece ak darı ile beslememi önermişti
Bildiğim kadarıyla 90 100 Gr ideal aralik sultan papaganlarinda yetişkin olanlarda 70 120 Gr arası olabilirdi sanirim aspurun fazla olması yağlanma ve kilo artimina neden olur bu yüzden az miktarda yemeli

İpek.s 

Yönetici
Moderatör
Kuşunuzun kondisyonu iyise eskisinden daha fazla salabilirsiniz ben denedim ve çok iyi sonuç aldım
Aspur yağ yapar ama çok gereklidir aynı zamanda doğru oranda verildiğinde
Kilo için etkili olacağını sanmıyorum
Kışın özellikle aspur kuşları soğuğa karşı daha dirençli hale getirir

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Kuşunuzun kondisyonu iyise eskisinden daha fazla salabilirsiniz ben denedim ve çok iyi sonuç aldım
Aspur yağ yapar ama çok gereklidir aynı zamanda doğru oranda verildiğinde
Kilo için etkili olacağını sanmıyorum
Kışın özellikle aspur kuşları soğuğa karşı daha dirençli hale getirir
aslında darı daha çok yapıyor. Aspurun yağ oranı epey düşük :)

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
King markasının normal yemini önerir misiniz ?
Bir de pelet yem hakkındaki düşünceleriniz nedir ? Kullanılmalı mı ?
Normal yemi içerik yönünden zayıf ne yazık ki. Bu nedenle öneremem. Ülkemize ithal gelen çoğu normal yem firmaların ekonomik paketi. Tohum kalitesi de bariz olarak zayıf.

Fidan

Forum Sakini
Normal yemi içerik yönünden zayıf ne yazık ki. Bu nedenle öneremem. Ülkemize ithal gelen çoğu normal yem firmaların ekonomik paketi. Tohum kalitesi de bariz olarak zayıf.
Peki pelet yemleri önerir misiniz ?
Bir de aspur oranı yüksek yemi kullanırken kilo yapmaması için arada bir sadece sadece ak darı versem olur mu ?

Hazal 

Yönetici
Moderatör
Peki pelet yemleri önerir misiniz ?
Bir de aspur oranı yüksek yemi kullanırken kilo yapmaması için arada bir sadece sadece ak darı versem olur mu ?
Pelet yemler içerik olarak çok daha zengin.Hayvanın gereksinimi olan vitamin ve tohumları bir arada içeriyor.Böylece beslenmesi tohum yeme oranla daha dengeli ve sağlıklı oluyor.