Yem seçiyor

aysenurk

Forum Sakini

Hasta kuşumu hepiniz biliyorsunuzdur artık... Mantarı var diye düşünerek 3 gün mikostatin kullanıp düzeldi diye bıraktıktan 2 gün sonra yeniden başladım. 4 gün daha kullandım ama pek bir gelişme yok. Yemek yese de seçerek, doymayacak şekilde yiyor. Hep böyle üşüyor gibi, genelde hâlsiz uykulu. Ayrıca kendine dokundurmayan o kuş sürekli nedense yanağını kaşıtıyor bana. Bu şekilde kabarıp uyuyor. Dışkısı düzgün gibi, güncel dışkısını yine paylaşırım. Onu toparladık sanki... Ama uykusu, titremesi ve iştahsızlığı gitmiyor. Videosunu bırakıyorum ve ayrıca seçtiği yemler de beyaz olanlar. Onlar dışında dokunmuyor yemlere... Ne yapmalıyım başka? Elle besleme maması 2 gün sonra gelecekmiş... Ge-oral elektrolit kullanmamı söylediniz, @Doğanay Y. Bey. 1 litre suya ne kadar Ge-oral koymam gerekiyor?

Kabarmasi hala kötü ? beyaz yem göremedim

Ekli dosyalar

• IMG_20220405_162509~2.jpg
    IMG_20220405_162509~2.jpg
    521.4 KB · Görüntüleme: 5
Üşüyor mudur ki ya... Dışkısı düzeldi çünkü. Titremesi ve kabarması çok korkutuyor beni. Bazen çok enerjik oluyor bazen çok uykulu

Kabarması ısısını korumak için. Ortam ısısı arttırılabilir. O attıklarınız sarı darı ve beyaz darılar
Peteğin hemen önüne koydum. Üzerine de örtü örttüm ve bir yanını peteğin üzerine koyduğumdan petek ısısı direkt kafesi ısıtıyor. Şu an kabarması yok. Güzelce uyuyor... Ama iştah sıkıntılı biraz. Elektroliti de bir alamadım...

Elektroliti evdede yapabilirsiniz. Tam dolu suluğa bir pirinç tanesi kadar şeker, bir pirinç tanesi kadar tuz, bir iki damla limon ekleyip karıştırın verin..

Elle besleme mamasınıda aynı şekilde evde yapabilirsiniz.. Bir tane haşlanmış yumurtanın sarısını ezin iyice, içine bir çay kaşığı buğday unu, bir çay kaşığı mısır unu, varsa bir çay kaşığıda pirinç unu ekleyin, küçük bir parçada muz eklenebilir. Bunların üstüne sıcak su ekleyip iyice karıştırın. Mamanın kıvamı ne çok katı olsun, nede çok sıvı. Mama soğuduğu zaman çay kaşığı yada şırıngayla gagasına azar azar damlatın kendi yiyebildiği kadar yesin.. Yada gagasını hafiften mamaya batırıp çıkarın yedikçe aynı işlemi tekrarlayın..

Kuşun dışkılarının resminide eklermisiniz.. Ve elinizde antibiyotik varmı hiç?(augmentin, cipro, flagy vs.)..