Yemek programı

GüzelKuş

Veteran
Kuşuma düzenli olarak bir yemek tablosu düzenlemek istiyorum. Ancak 2 aylık ve neleri yiyebilir bilmiyorum yardımcı olabilir misiniz sitede ki beslenmeyle ilgili yazıyı okudum ordanda edindiğim bilgiler var ama sizin tavsiye ve önerilerinizle birlikte hazırlamanın daha iyi olacağını düşündüm.

Kuşuma düzenli olarak bir yemek tablosu düzenlemek istiyorum. Ancak 2 aylık ve neleri yiyebilir bilmiyorum yardımcı olabilir misiniz sitede ki beslenmeyle ilgili yazıyı okudum ordanda edindiğim bilgiler var ama sizin tavsiye ve önerilerinizle birlikte hazırlamanın daha iyi olacağını düşündüm.
Bende çok güzel bir program var, güncel kullandığım ve kuşa enerji patlaması yaşatan bir program. Şu anda dersteyim. PC'den yazıyorum. Programım ise tabletimde. Ders arasında programımı atarım.

Oyla 0
Siz bir şablon oluşturun ve üzerinde düzenlemeler gerekiyorsa yapalım olur mu?
Şuan ki bakımları hakkında hiç fikrimiz yok.

Oyla 0
Şimdi Doğanay abi: “Çok yoğun, öyle şey olur mı yav!” diyecek de sen onu dinleme. Çok güzel bir program. 2 haftalık hazırlamıştım. 14 gün bitince tekrar döngü içine alabilirsin. Muhteşem bir programdır. Kuşun enerji patlaması yaşar.1D8BE1B8-704C-4CB8-8868-EE37AC8AE571.png

Oyla 0
hiç sorun değil. Kafanızdaki programı ya da şuan nasıl besliyorsanız o şekilde hazırlayın. Eklemeleri yaparız hep beraber

Oyla 0
Şuan böyle besliyorum yani eksik bişey var mı bilmiyorum.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20201015-161055.png
    Screenshot_20201015-161055.png
    36.1 KB · Görüntüleme: 24
Oyla 0
Tabloyu detaylı olarak da açıklayayım.
Elektrolit altta verdiğim tarif:

Mama ise kendim yaptığım ev yapımı mama.
Yeşillik ise "Roka, maydanoz, marul, nane, dereotu vs." verebilirsin.
Probiyotik olaraksa alttaki tarif:

Havuç ise rendelenip peçeteyle suyu alınan mama kabında sunulan havuç.
Multivitamin olarak ise Gerwit W kullanıyorum.
Limon yazdığım yer ise suyuna 2-3 damla limon.
Ayrıca kuşlarımın kafesinde her zaman dal darı asılıdır. İstedikleri zaman yerler. Dal darı önemli.

Oyla 0
Ama duuur, senin kuşun eşi yoktu. Tek kuşlar için fazla kızıştırıcı bir bakım bu. Daha nitelikli düzenleyip tek kuşa uyarlama yaptım. Aşağıdaki uygundur.
F44FF9BE-557F-494D-83DA-2D26DE92B355.png

Bir not düşeyim: İlk paylaştığım program eğer kuşunuzun eşi varsa çok güzeldir. Ama eşi yoksa fazla kızıştırıcı olur.

Son düzenleme:
Oyla 0
Ama duuur, senin kuşun eşi yoktu. Tek kuşlar için fazla kızıştırıcı bir bakım bu. Daha nitelikli düzenleyip tek kuşa uyarlama yaptım. Aşağıdaki uygundur.
Ekli dosyayı görüntüle 7980

Bir not düşeyim: İlk paylaştığım program eğer kuşunuzun eşi varsa çok güzeldir. Ama eşi yoksa fazla kızıştırıcı olur.
Teşekkür ederim ikinide ss aldım eminim işime yarar ikiside

Oyla 0
Tablonu inceledim Şimal ama çok karışık bir bakım.
Limonlu su çok sık vermemek gerekiyor. 10 günde 1 verilse yeterli olur.
Yeşillik o gün için verilebilir
Salı -
Temiz su yeterli olur, sirke gerekli değildir. 15 günde 1 kez verilebilir.
Çarşamba-
Vitamin verilebilir, meyve de olabilir ama kuşlar meyve çok tüketen canlılar değiller. Onu da ayda 2 kez vermeniz yeterli olur. Günü size kalmış.
Perşembe-
Tamamdır
Cuma-
Temiz su
yeterli olur. Vitamin haftada 1 iyidir.
Cumartesi-
Bu gün yumurta maması günü olsun bence ve mamaya yeşillik, gerekirse meyve ekleyebilirsiniz. Probiyotik mamaya ilave edilebilir. Onu da bugün halledebilirsiniz.
Aynı şekilde mama içerisine sarısak suyu ilave edilebilir.
Pazar-
Yem ve temiz su olarak geçilebilir.

Öncelikle dikkat edilmesi gereken temel gıdasının ve temiz suyun düzenli dağılışı olmalıdır. Kuşlar su az tüketen canlılar olduğundan suya her katılan takviyeyi beklentinizin altında tüketebilir ve işe yaramaz. Ayrıca bu tip ek su ilavelerini ayrı bir suluğa koyup vermeni öneririm. Temiz su suluğun o sırada temizliği, dezenfektan uygulamaları yapılabilir.

Oyla 0