Yeni arkadaşımız boncuk

Merve boncuk

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar boncukla aranıza yeni katıldık ve bir kaç sorumuz var öncelikle boncuğu tanıdığım bir üretimhaneden aldım yavru diye ve yaklaşık 1 haftadır bizimle ilk günden parmağa geldi kafasını kaşıttırdı ve elimden yem yedi (maşallah diyelim) versele laga nın yemi ve mamasını kullanıyorum ama mamaya pek sıcak bakmıyor şimdilik inşallah alışıcaz ona da ve belli periyotlarla versele laga mutavit, calci lux ve diazeym kullanmayı düşünüyorum ama 1 aylık kuşa ağır gelir mi sizce kafeste mürekkep balığı kemiği mineral blok. E versele laga nın kuş kumu dan bulunduruyor sizce yeterli bir bakım mı yoksa yanlışım var mı elimden geldiğince en iyi şekilde bakmak istiyorum sabahları işte olduğum için akşamları konuşuyorum ilgileniyorum sizce ne kadar süre de konuşur şimdilik durumu iyi gibi ama 2 gün evde yalnız kaldı (bazı nedenlerden dolayı şehir dışına çıkmak zorundaydık ama gereken herşeyini ayarladım aç ya da susuz kalmadı havalar aşırı soğuk olduğu için götürmedim) bugün geldiğimde dışkısı hafif ishal gibiydi ama neşesi yerinde ötüyor cıvıl cıvıl onun için bir şey yapmam gerekir mi biraz fazla uzattım sanırım ama maruz görün çünkü korkuyorum bir şey olur diye son olarakta ırkı konusunda yardımcı olabilir misiniz şimdiden teşekkürler

Ekli dosyalar

• IMG_20200102_005809.jpg
    IMG_20200102_005809.jpg
    708 KB · Görüntüleme: 8
  • IMG_20200102_005756.jpg
    IMG_20200102_005756.jpg
    612.8 KB · Görüntüleme: 9
  • IMG_20200102_005746.jpg
    IMG_20200102_005746.jpg
    729.6 KB · Görüntüleme: 9

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Merhaba, maşallah çok güzel bir yavru seçmişsiniz. Aldığınız ürünlerin hepsi kullanılabilir lakin başlarda bu ürünleri doğal yollarla alıştırmanızı öneririm. Örneğin yeşilliklere, azar azar meyvelere vs. Düzenli periyotlarla vitamin ve aminoasit ihtiyaçlarını da aldığınız ürünlerle giderebilirsiniz. Örneğin haftada 1 kez suyuna ya da mamasına katarak verebilirsiniz. Aslında kuşunuzla fazla zaman ayırmadığınızı düşünüyorum. Sadece akşam saatleri kuşlar için ölü tabiri yaptığımız zamandır. Uyku öncesi ya da onu bile geçtiği saatlerde ilgilenmek bazı öğretmeye çalıştıklarımızı aksatabiliyor. Ya da daha uzun sürebiliyor öğretmek. Tıpkı bizde olduğu gibi sabah saatlerde vereceğiniz eğitim daha kalıcı olabiliyor. Günlük 1-2 saati geçmiyorsa ilgilendiğiniz süre yanına bir arkadaş almanızı öneririm. Sürü kuşları malum.
Birde bizim için 1-2 gün kısa gibi olsa da kuşlar yalnızlıktan hoşlanmıyorlar. İshal durumu hem yeni bir ortamda olması, hemde stres kaynaklı olabilir. Düzelecektir.
Umarım çok uzun bir süre beraber zaman geçirirsiniz :)