Yeni eş

gizemm1234

iyikus.com Üyesi
Merhaba arkadaşlar sonunda kuşu değiştirebildim ve yanına yeni bir erkek aldım hatta kuşunu üretimhane götürdüm ve ordaki adam kuşum da yağlanma olduğunu söyledi öncelikle bu konuda ne yapmam gerekir ve sizce renk uyumu nasıl olmuş ileride Allah nasip ederse ne renk yavrular alırım bir de son olarak erkeğin yaşı ve cinsi hakkında yardımcı olabilir misiniz erkek tüyde şu an ve hala alışma sürecinde çok hareketli değil dişiyi fazla yaklaştırmıyor yanına ama ilerde alışacaklar inşallah

Maşallah çok yakışmışlar. Erkek kuşun gagası azıcık uzun. Makas yardımı ile ucundan biraz kısaltabilirsiniz. Sarı yüzlü spangle erkek kuşunuz. Dişi ise opal mavi. Kanlarında neler var bilmiyorum ama dişi kuşun mavisine benzer yavru daha çok gelecektir. Sarı yüz faktörü yavrularda yarı yarıya dağalıyor neredeyse. Genelde gelecek yavrulardan dişi olanlar anneye benzeyecektir mutasyonundan dolayı. Erkek olacaklar da babanın kanat deseni gibi ya da parçalı gelme olasılığı mümkün. Birde kanında ino taşıyıcılık var sanırım (albino ya da lutino). Düz beyaz ya da sarı kırmızı göz bebekleriniz de olabilir.

Yağ durumu için bence normal görünüyor ama sık sık uçurup, az yağlı tohumlar tercih edilebilir.

Oyla 0
Çok teşekkür ederim Bi de erkek tahmini olarak kaç aylıktır 1 yaşına girmemiştir daha diye düşünüyorum kafa tüyleri tam tamamlanmamış bir de dün akşam farkettim erkek kuş yem yerken yemliğin önünde gagasını hızlı bir şekilde aç kapa yapıyordu ama böyle esner gibi dikkatimi çekti sizce bir problem var mıdır

Oyla 0
Kafesinizde gaga taşı kuş kumu bulundurmaniz kuşlarınız için iyi gelecektir esneme hareketi hastalik değildir ama yediğini sindiremediginde çok sicak olduğunda yada nemli ortamlarda yaparlar odayi bazen havalandırmanizda fayda var sigara vs içiliyorsa

Oyla 0
Gaga açıp kapama problem değil. Sindirim yaparken, stres altındayken, sıcak ortamlarda bunu yapabiliyorlar. Kum ve gaga taşı kullanılabilir. Göz irisi beyaza dönmemiş gibi görünüyor. Bu nedenle tahminen 8-9 ay civarı gibi geldi bana.

Oyla 0