Yeni Gelen Muhabbet Kuşu

Salihcan Coşkun

Yeni Üye
Herkese merhaba! Geçen hafta yaklaşık 2,5-3 aylık erkek muhabbet kuşumu aniden kaybettim. Hiç bir problemi yokken bir saat içinde hayatını kaybettim... Eşi ( 2-2,5 aylık) yalnız kalmaması için bir tane erkek muhabbet kuşu aldım, yaşça dişiden küçük ortalama 1,5-2 aylık lakin yeni gelen kuş ile evdeki kuş kavga ediyorlar. Anlaşmaları için ne yapabilirim?

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Merhaba, Aramıza hoş geldiniz. Kaybınız için üzüldüm. :(
Yeni gelen erkek kuşu varsa yeni bir kafese koyunuz. Diğer kafeste dişi kuş otorite sağladığı için paylamak istemiyor. Bir süre kavga edebilirler bu şekilde ama geçecektir. Tavsiyem kafes aksesuarlarını yedeklemeniz. 2 yemlik, 1 suluk bunları arttırarak başlayabilirsiniz. 1 de 2 tünek olması gerekir.

Bu tarz yeni birlikteliklerde kafes dışında onlarla oynamakta sorunları azaltmaktadır.

Oyla 0

Salihcan Coşkun

Yeni Üye
Teşekkür ederim Doğanay Bey, hoş bulduk.

Kafeste iki yemlik var biri akıllı yemlik diğeri ise uzun yemlik. Ancak ikiside ne hikmetse aynı yerden yemek istiyor. Dün akşam dişi kuşun erkeği kaşıdığını/ temizlediğini gördüm. Sanırım alışmaya başladılar ama kavgaları devam ediyor. Dişi kur yapıyor ama erkek küçük olduğundan korkuyor.

Cevabınız için teşekkür ederim.

Oyla 0