Yeni Kafes Dizaynım

Hosmanoglu

iyikus.com Üyesi
Uzun zamandır çiftlerimde azalmaya gittiğim için ve dış şartlarda soğuk sıcak nem oranını ayarlamakta sıkıntı yaşadığım için sultan papağanlarıma ev tipi bir kafes arayışı içerisindeydim. Hazır kafes aradım fakat kullanılan malzeme ve fiyat konularında yaşadığım sıkıntılar beni kafama göre bir kafes yaptırmaya itti. Mobilyacı arkadaşıma ricada bulundum ve her parçası mdfden bir kafes yapımına başladık. İskelet haliyle fotoğraflar aşağıdadır. Hem maliyeti düşürdük hem de kafamıza göre bir dolap kafes koyduk ortaya. İç ölçüleri net 70x45x50. Follukları en büyüklerinden seçtim. Pire tarzı yuvalanmnın önüne geçebilmek için deniz tutkalı kullandık. Yuvalık girişleri de oval hale getirildi kuşların ayaklarına zarar gelmesin diye. Altına 4er tane tekerlek de koyduk. Orta işlemde karşımıza böyle bir şey çıktı.
IMG_20210202_181909.jpgIMG_20210202_181902.jpgIMG_20210202_110100.jpg

Bende yapmıştım ama artık kullanmıyorum maliyeti. 425 TL idi tava ızgara ön tel mdf kasa ayaklar 4 göz kafes ölçüleri 60*45*45 olarak ayarlamıştım. Fakat pandemi in ilk günleri yapılan kafesti

Maşallah hocam. Çok güzel olmuş fakat kafes kapıları büyük kapı yaptırsaydınız daha iyi olmazmıydı. Papagan beslediğiniz için söyledim