Yeni kafes seçimi ve kafes dizaynı

LaviniaANKA

iyikus.com Üyesi
Merhabalar sultan papağanı min şimdiki kafesinin çatısı kubbeli genislikleri 45*32*33(43) kubbeli yerin değişimi 33 cm ve 43 cm arasında değişiyor yatay telli ve ızgaralı ama çekmecesi yok o yüzden başka kafes almaya ve su an ki kafesini muhabbet kuşuma vermeyi tercih ettim kafes seçimi ve kafes dizaynı hakkında yardıma ihtiyacım var cevaplarsanız sevinirim şimdi almayı düşündüğüm üstü açılan büyük kapılı bir kafes ızgaralı ve çekmeceli yatay telli iki tarafı ama boyalı ne boyası olduğu hakkında bir fikrim yok boyutlari 58*40*40 düz çatılı bir kafes şimdilik tek sultan papağanı besliyorum ama ilerde eş alırsam ebatları az mı gelir bilemedim cevaplarsanız sevinirim

Üretim için bahsettiğiniz kafes çok ideal ancak iki sultan papaganinin gündelik yaşantısı için o kafes biraz küçük gelir 🥺

Üretim için bahsettiğiniz kafes çok ideal ancak iki sultan papaganinin gündelik yaşantısı için o kafes biraz küçük gelir 🥺

benim için öncelik günlük yaşantılarında rahat yaşayabilmeleri aslında ikinci kuşu da yavru için değil de aşırı kızıştı kuşum bir sıkıntı olur mu diye almak istiyorum onun için sıkıntı olmaycaksa eşinin olmaması sadece duman için bu ebatiarda kafes nasıl olur acaba

Benim amacım üretim den ziyade papağanımin mutluluğu bu aralar çok kizisik sitrese girip hastalanır mi diye korkuyorum yoksa eş fikri şimdilik aklımda yoktu olsa bile istesem de yavru yaptırmam benim kuşum çok naif çabuk baglaniyor ki bende öyleyim yavrulardan ayrılamam eğer sitrese girmez diyorsaniz eş almam zaten

Ama her halükarda kafesini degistiricem 60*40*40 ebatları bir suktan papağanı için idealmidir peki kuşum salıncaktan korkuyor, merdiven tırmanmiyor,kemirme oyuncağı yaptım bir iki kemiriyor sonra oyuncak milim haraket etse onun olduğu tunege uzun zaman geçmiyor yani rahat haraket edebilmesi ve mutlu olabilmesi en büyük önceliğim bu kafesinde en çok sevdiğim özelliği çekmeceli olması ve kapısının geniş olarak açılıp üstünde de açılıp tünek takilabilmesi sizce bu özellikler idelamidir bizim için

Ama her halükarda kafesini degistiricem 60*40*40 ebatları bir suktan papağanı için idealmidir peki kuşum salıncaktan korkuyor, merdiven tırmanmiyor,kemirme oyuncağı yaptım bir iki kemiriyor sonra oyuncak milim haraket etse onun olduğu tunege uzun zaman geçmiyor yani rahat haraket edebilmesi ve mutlu olabilmesi en büyük önceliğim bu kafesinde en çok sevdiğim özelliği çekmeceli olması ve kapısının geniş olarak açılıp üstünde de açılıp tünek takilabilmesi sizce bu özellikler idelamidir bizim için
Evet, tek bir sultan için bu boyut bir kafes oldukça yeterlidir. Yaninda kendi ırkından bir canlı kuşlara daima iyi geliyor. Bu karar size kalmış biraz ama ben olsam alırdım.

Evet, tek bir sultan için bu boyut bir kafes oldukça yeterlidir. Yaninda kendi ırkından bir canlı kuşlara daima iyi geliyor. Bu karar size kalmış biraz ama ben olsam alırdım.
Kafes dizaynı açısından yardımcı olabilir misiniz? Arada baş aşağı durup kanat açmayı seviyor o yüzden böyle bir dizayn yaptım ama pek elverişli olmadı

Kafes dizaynı açısından yardımcı olabilir misiniz? Arada baş aşağı durup kanat açmayı seviyor o yüzden böyle bir dizayn yaptım ama pek elverişli olmadı
İki tünek yeterli sulugun yanında duran ucu siyahlasmis tünek gereksiz diye düşünüyorum arada baş aşağıda durmasında sorun olduğunu düşünmüyorum

İki tünek yeterli sulugun yanında duran ucu siyahlasmis tünek gereksiz diye düşünüyorum arada baş aşağıda durmasında sorun olduğunu düşünmüyorum
Baş aşağı durmasında sıkıntı yok ama baş aşağı durup kanatlarını açarken korkarsa ses vs den deli gibi çırpınıyor kanadını çarpıp zarar verecek diye korkuyorum o yüzden kafesi böyle dizayn ettim ama bu sefer hep tek tunekte takiliyor ya da gaga taşının üstünde yatay koyduğum yere geçiş yapmıyor korkuyor bir ara o tunekten korkmasıni anlasın diye suyunu o tuneğe yakın koydum ama korkusundan su içmeye gecmeyince eski yerine aldım bikmiyorum onun yeri de doğrumudur ama sizin böyle kafesiniz olsa nasil dizayn ederdiniz acaba?

En alttaki tüneği 4 5 sıra yükseltirdim sulugu
Gaga taşının yanına koyardım koyduğum tüneğin aynı hizasında bir tünek daha koyardım oyuncaklarını da karşı tarafa kafes dibinde duran tünek bence gereksiz çırpındığı zamanki videosunu görebilirsek daha çok yardımcı olabiliriz belki bu arada takviye kullanıyor musunuz

Gaga taşının yanına koyardım koyduğum tüneğin aynı hizasında bir tünek daha koyardım oyuncaklarını da karşı tarafa kafes dibinde duran tünek bence gereksiz çırpındığı zamanki videosunu görebilirsek daha çok yardımcı olabiliriz belki bu arada takviye kullanıyor musunuz
Evet veterinerden aldığım Multi vitamini birde avı technik flora kullanıyorum bir sıkıntı mı var acaba ne yazikki bünyesi zayıf hassas bir kuş bu aralar da üni gereği şehir değiştirdim ayrıldık, bir ara konuşmayı kesmişti ama şimdi sesi çıkıyor en azından bir sorunum var?

Evet veterinerden aldığım Multi vitamini birde avı technik flora kullanıyorum bir sıkıntı mı var acaba ne yazikki bünyesi zayıf hassas bir kuş bu aralar da üni gereği şehir değiştirdim ayrıldık, bir ara konuşmayı kesmişti ama şimdi sesi çıkıyor en azından bir sorunum var?
Ben aileme söylerim çekebilirlerse atarım sizin söylediğiniz gibi yapıcam ama bu sefer taban yüksekliği yemliğe gire fazla rahat yem yer mi veya üste koydugumda başını çarpar mı sizce?