Yeni Kuş Alacaklara Tavsiye

Taha Avcu

Yasaklanmış Kişilik
Bir umutla bir heyecanla kuş beslemek isteyen insanlara hasta veya ölmek üzere kuş satarak hayvan sevgisinden mahrum bırakan petshoplar yüzünden bu yazıyı yazmak istedim. İnsanlar konu açıyor kuşum yavrumu diye yetişkin kuş satıyorlar. Kişinin alma amacı kendine alıştırmak, konuşturmak vs ancak amacına ulaşamadığı için kuş sevdasını bırakıyor. Ya da bir çocuk zar zor ailesini ikna ediyor. Mubiş aldırıyor. Petshop anlamadıklarını bildiği için ölecek kuşu satıyor. Ailesini zar zor ikna eden çocuğun ikinciyi aldırma şansıda hep olmuyor ve hayalleri yarım kalıyor. Şu yaşananları gördükçe kar amaçlı vicdansızlıktan tiksiniyorum. Kuş almadan önce eğer şu yazıyı okuyacak kişiler varsa hayvan almaya giderken lütfen bilen birisiyle gitmeye çalışın. Bilen birisi yoksa ben gönüllüyüm özelden yazın numara mı veriyim. Petshopa gittiğinizde görüntülü konuşma açın ya da resmini çekin yollayın. Yardımcı olmaya çalışırım. Belki ülkenin yarısının evine kuş girmiştir. Atalarımız dünyadaki ilk kuş hastanesini yapan kişiler. Leylek görünce bereket diye sevinen bir toplumuz. Ancak satış aldatmacası yüzünden hayvan sevgisi yeteri kadar gelişemiyor.