Yeni kuşum

ExcaliBOR

Forum Sakini
Merhaba.Eski kuşum 6 aylık çıkınca petshoptan değiştirdik yeni kuşun yaşı küçük duruyor ama tam bilemedim.Ayrıca cinsiyeti de erkek gibi erkek dediler ama bilemiyorum .Bir bakar mısınız

Ekli dosyalar

• a1831e2a-52e1-4670-bdf8-6df4c8f70781.jpg
    a1831e2a-52e1-4670-bdf8-6df4c8f70781.jpg
    167.3 KB · Görüntüleme: 19

Taha Avcu

Yasaklanmış Kişilik
Gri sarı yüzlü bir yavru renginde değişme olmaz kafasındaki çizgiler azalır sadece alın tarafındaki sarılık artar. Ceresine bakarak erkek olduğunu anladım hiç beyazlık yok. Pembe mor tonlarında

Oyla 0

ExcaliBOR

Forum Sakini
Kafes düzeni hakkında yorum yapabilir misin eksik gördüğün ya da yanlış olmuş dediğin yer var mıdır ?

Ekli dosyalar

• ec47199d-450a-49d1-81e7-aef37b990c79.jpg
    ec47199d-450a-49d1-81e7-aef37b990c79.jpg
    240.8 KB · Görüntüleme: 18
Oyla 0

Taha Avcu

Yasaklanmış Kişilik
Kafes düzeni hakkında yorum yapabilir misin eksik gördüğün ya da yanlış olmuş dediğin yer var mıdır ?
Eline sağlık kafesin geniş tünekler tahta mineral blok kalamar kemiği var. Eksik birşey yok. Ekstradan aynasız zilli salıncak alırsan sen olmadığın zamanlarda oynar. Ama bu ara pandemiden çoğunlukla evdesindir diye düşünüyorum heralde sıkılmaz fazla :)

Oyla 0

ExcaliBOR

Forum Sakini
Hazır yem aldım daha yemedi de içinde aspur ak darı kızıl darı sarı darı keten vs var yeterli olmaz mı .Dal darıyı da kısa sürede tedarik etmeye çalışacağım .Ayrıca yumurta maması yapmayı düşünüyorum sizce doğru bi karar mı haftada kaç gün vereyim ve sadece yumurta mı olacak yoksa başka şeyler de ekleyecek miyiz

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
evet evet yapmalısınız. Şu süreçte haftanın her günü olabilir. Mama 4-5 saatten fazla kafeste durmaması önerilir. Sitemizde ki mama tariflerini inceleyiniz.
gibi gibi.
Hazır yemlerde genelde eksik oluyor aspur, az oluyor. Kuşunuz çok ufak ve yeni yeni yem kırmayı öğreniyor muhtemelen. Bence ertelemeden dal darıyla birlikte alın.

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
evet evet yapmalısınız. Şu süreçte haftanın her günü olabilir. Mama 4-5 saatten fazla kafeste durmaması önerilir. Sitemizde ki mama tariflerini inceleyiniz.
gibi gibi.
Hazır yemlerde genelde eksik oluyor aspur, az oluyor. Kuşunuz çok ufak ve yeni yeni yem kırmayı öğreniyor muhtemelen. Bence ertelemeden dal darıyla birlikte alın.

Oyla 0

ExcaliBOR

Forum Sakini
Yulaf demişsiniz de bende var o ancak taneleri biraz iri çok değil ancak tırnak kadar falan bunu yiyebilir mi yoksa blenderden falan mı geçireyim.Evdeki etimek eti etimek bunu kullanabilir miyim içeriğine bakamadım ambalajı yırtık çok okunmuyor.Evde köyden gelen elma,üzüm vs. var bunlardan da verebilir miyim kendi tarlamızda yetişiyorlar.

Oyla 0

Taha Avcu

Yasaklanmış Kişilik
Yulaf demişsiniz de bende var o ancak taneleri biraz iri çok değil ancak tırnak kadar falan bunu yiyebilir mi yoksa blenderden falan mı geçireyim.Evdeki etimek eti etimek bunu kullanabilir miyim içeriğine bakamadım ambalajı yırtık çok okunmuyor.Evde köyden gelen elma,üzüm vs. var bunlardan da verebilir miyim kendi tarlamızda yetişiyorlar.
Fazlaya kaçmamak şartıyla elma üzüm vb verebilirsiniz. Az verin fazlası ishal yapar. Dediğiniz yulafi anlamadım ama. Yemlerdeki soyulmuş yulaf olarak geçiyor. Onu bile kuşlar büyüdükçe düzgün yemeyi ogreniyor. Bendeki kuşlar gencliklerinde hep ağızlarından yarısını falan dusure düşüre düzgün yemeyi ogrendiler sizdeki fazla büyük ve soyulmamissa zaten yiyemez ama koyabilirsiniz bir zararı olmaz

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Yulafa işlem gerekmiyor. Yumuşak dokusundan dolayı yiyecektir ama az verilmeli. Aspur ağırlıklı beslenmelidir ilk 2-3 hafta en azından

Oyla 0

Taha Avcu

Yasaklanmış Kişilik
Koyduğum yemeyi çıkarıp sade aspur mu koyayım diyorsunuz tek kaynaktan beslenmesi faydalı olmaz gibi
Yemdeki aspur oranı fazla olsun demek istiyor. Yem karışımınızdaki oran azsa biraz karisiminiza ekleyebilirsiniz karışımın 100de 40-50 oranında aspur kullanılabilir

Oyla 0