Yeni oyuncaklarına nasıl alıştıracağım

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Hasan.
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Hasan.

Veteran
Merhabalar. Kuşuma 2 adet yeni oyuncak aldım, eski bir zilli halkalı oyuncağı vardı oynamıyordu onu kafesten aldım ve merdiven ve stres ipi olarak geçen oldukça organik güzel bir zilli oyuncak daha aldım. Yaklaşık 3-4 saat geçti takali ve yavaş yavaş gidiyor yanına, inceliyor falan zilliye. Ama merdivene pek gitmiyor. Benim kuşum da çok temkinlidir, öyle her şeye atlamaz dikkatli davranır maşallah. Yavaş yavaş alışır mı?

Ve oyuncakların konumu nasıldır? 4 tane oyuncak var, 3'ü zilli. 1 tane de salıncak var ve mandallar var. Mandallarla uğraşmayı seviyor. Salıncağa pek binmiyor, eğer çok yer kapliyorsa çıkartabilirim.

Kafes oldukça kalabalık. Salıncağa binmiyorsa çıkartın. Altındaki tüneği de çıkartınız. Aşağıya görselini eklediğim kafesteki tünek düzeninin aynısını yapmanızı öneririm. Yaptıktan sonra fotoğrafını paylaşırsanız, tekrardan değerlendiririz...
1635190227752.png

Oyla 0
Zamanla alışacaktır bazılarına. Alışamadıkları olursa onları çıkarırsınız. Benim kuşum hiç temkinli değildir aslında nerde tehlikeli şeyler var bayılır ama ona aldığım oyun parkından hiç haz etmedi mesela :)
Bence çok güzeldi ama zevklerimiz uyuşmuyormuş demek ki :)

Oyla 0
Kafes oldukça kalabalık. Salıncağa binmiyorsa çıkartın. Altındaki tüneği de çıkartınız. Aşağıya görselini eklediğim kafesteki tünek düzeninin aynısını yapmanızı öneririm. Yaptıktan sonra fotoğrafını paylaşırsanız, tekrardan değerlendiririz...
Ekli dosyayı görüntüle 20933
Teşekkürler. Öyle de çok az tünek oluyor gibi geldi bana ama müsait bir zamanda deneyebilirim. Şimdi geç oldu.
Zamanla alışacaktır bazılarına. Alışamadıkları olursa onları çıkarırsınız. Benim kuşum hiç temkinli değildir aslında nerde tehlikeli şeyler var bayılır ama ona aldığım oyun parkından hiç haz etmedi mesela :)
Bence çok güzeldi ama zevklerimiz uyuşmuyormuş demek ki :)
Teşekkür ederim :D O kadar para bayıldık şimdi kerata oynamayıp atarsa yazık olacak oyuncaklara, dediğiniz gibi yavaş yavaş alışır inşallah. Bizim kuşumuz başka bir evin penceresinden kaçtı biz farketip aldık vs. ve daha nice badireler atlattı. O yüzden biraz temkinli her şeye :D

Oyla 0
Teşekkürler. Öyle de çok az tünek oluyor gibi geldi bana ama müsait bir zamanda deneyebilirim. Şimdi geç oldu.

Teşekkür ederim :D O kadar para bayıldık şimdi kerata oynamayıp atarsa yazık olacak oyuncaklara, dediğiniz gibi yavaş yavaş alışır inşallah. Bizim kuşumuz başka bir evin penceresinden kaçtı biz farketip aldık vs. ve daha nice badireler atlattı. O yüzden biraz temkinli her şeye :D
Benim sultan papağanım var adi paşa gidip oyuncak alıyorum oynamıyor kendi cikan kanat tuyuyle 4.5 saat oynuyor oyuncağa bakmıyor demek zevkler bazen uyusmuyor demek bizde böyle sorun var kardesim

Oyla 0