Yeşil iz bırakan dışkı

Mine girginer

iyikus.com Üyesi
Merhaba. 1 buçuk yaşında erkek muhabbet kuşumun dışkısı böyle yeşil iz bırakmaya başladı. Ne yapmam gerek. 20210707_120702.jpg20210707_120657.jpg

sanırım tek düze bir beslenmesi var kuşunuzun. Ne sıklıkla yeşillik ve mama veriyorsunuz?
Dışkısı toparlayabilecek bir dışkı ancak öncelikle biraz beslenme düzeninizi bilmem gerekiyor.

Oyla 0
Yaz başından beri sadece yem veriyorum. Bunun dışında Arada salatalık veriyorum. Stresten olabilir mi ? İlk defa evden ayrıldı. Yazlık eve taşıdım kuşlarımı, 2 saatlik yolculuk yaptı ama 1 ay önce. Yazlık evde dışarıda salmıyorum. Uçmaya çok alışkın bi kuş.
Peki ben konu açmayı mi beceremedim.

Oyla 0
Stres kaynaklı olabilir belki ama ishal gibi de fazla yesillik vermediyseniz sogukta veya cereyanda kalmiş olabilir. Ama benim de ne yazık ki fazla bilgim yok maalesef

Oyla 0
Stres kaynaklı olabilir belki ama ishal gibi de fazla yesillik vermediyseniz sogukta veya cereyanda kalmiş olabilir. Ama benim de ne yazık ki fazla bilgim yok maalesef
Yok yeşillik kaynaklı değil, cereyana kalması olabilir mi dışkıyı değiştirir mi bilmiyorum. Kuşları mümkün olan en kuytu köşeye koydum .
@Ümit T.
Ümit bey sizden de yardim istiyorum.

Oyla 0
Cereyanda kaldıysa olabilir google a kuşların dışkıları ve nedenleri tarzı birşey yazarsanız cıkabilit ben de arastıracagım

Oyla 0
Banyo yaptırdınız mı hiç , başka halsizlik tarzi şeyler var mı ? İshal önemli birşey maalesef ölüme götürebiliyor anuse yapışıyor mu dışkılar bizim bir kuş ishaldi patates verdik duzeldi (haslanmıs) ama bilip bilmeden de fazla birşey demek istemem yem markası degişti mi

Oyla 0
En iyi veterinerler bilir deyip gecmeyecegim benim yakınımda da hıc veteriner yok birşey sorunca veteriner diyorlar hemen sanki ben bilmiyorum kusun veterinere gitmesi gerektiğini inşallah kuşunuz iyileşir bence stres ya da beslenme ile ilgili olabilir. yazlık eve tasınınca da belki marka degişmiştir yem markası cok su içmekle ilgili falan olabilir.
Sunlar varsa yazar mısınız

•iştahsızlık
•zayıflama
•hareketsizlik
•tuy kapsulu denen tuy cubukları

Oyla 0
Taşıma kaynaklı olabileceği gibi kötü beslenmeden dolayı da olabilir elbette. Dışkılar biraz ara dışkı bu nedenle doğrudan ilaç kullanın diyemiyorum. Dilerseniz bir süre mama+probiyotik desteğini arttırın.

Oyla 0
Mine hanım kullandığınız yem markası nedir? Dal darı vs. veriyormusunuz? Meyve sebze mama vs. veriyormusunuz? Dışkılar sıkıntılı malesef. İç parazit, mantar, bakteri, protozoa herşey olabilir..

Oyla 0
Mine hanım kullandığınız yem markası nedir? Dal darı vs. veriyormusunuz? Meyve sebze mama vs. veriyormusunuz? Dışkılar sıkıntılı malesef. İç parazit, mantar, bakteri, protozoa herşey olabilir..
2 aydır bir üreticinin kendi kuşlarına verdiği açık yem veriyorum. Yem güzel.
Garden mix pembe seri veriyordum. 2, 3 aydır bi üreticinin kendi kuşlarına verdiği açık yemi alıyorum. Yazlıkta sıcaktan zebraların yemi bozuldu, bende yeniden taze yem aldım hepsine.
Dal darı, meyva sebze mama vs yaz başından beri vermiyorum. Sadece salatalık arada ama onuda yemiyor, kopartıp küçük küçük atıyor.
Geçen yıl hafif bi hastalandı, kustu , mantar ilacı kullandık geçti.
Hassas ve duygusal bi kuş, çok sakin. Bu farklı ev onu huzursuz etti. Bir kaç gece kafeste çırpınma olayı oldu, gece lambası koydum.
Nisan ayında bütün kuşlarım bitlendi. Zor bi süreçti. Bu kuşuma vilmectin damla enseye damlattım birde bit tozu kanat içlerine yaptım.
Şu an keyfi iyi, kabarma fln yok. Ama kafesten dışarı çıkarmıyorum küçük odaya alıp çıkardığında da uçmuyor yabanclıyor elimde duruyor sadece.
Banyo yaptırmak istedim (lavaboda akan şu altında yıkanır) sudan kaçtı istemedi.
Ne yapmalıyım

Oyla 0
En iyi veterinerler bilir deyip gecmeyecegim benim yakınımda da hıc veteriner yok birşey sorunca veteriner diyorlar hemen sanki ben bilmiyorum kusun veterinere gitmesi gerektiğini inşallah kuşunuz iyileşir bence stres ya da beslenme ile ilgili olabilir. yazlık eve tasınınca da belki marka degişmiştir yem markası cok su içmekle ilgili falan olabilir.
Sunlar varsa yazar mısınız

•iştahsızlık
•zayıflama
•hareketsizlik
•tuy kapsulu denen tuy cubukları
Zaten yazlıktayız, burada veteriner yok. Tüyden yeni çıktı, zayıflık yok. Onun terazi var aslında ama evde kaldı.

Oyla 0
2 aydır bir üreticinin kendi kuşlarına verdiği açık yem veriyorum. Yem güzel.

Garden mix pembe seri veriyordum. 2, 3 aydır bi üreticinin kendi kuşlarına verdiği açık yemi alıyorum. Yazlıkta sıcaktan zebraların yemi bozuldu, bende yeniden taze yem aldım hepsine.
Dal darı, meyva sebze mama vs yaz başından beri vermiyorum. Sadece salatalık arada ama onuda yemiyor, kopartıp küçük küçük atıyor.
Geçen yıl hafif bi hastalandı, kustu , mantar ilacı kullandık geçti.
Hassas ve duygusal bi kuş, çok sakin. Bu farklı ev onu huzursuz etti. Bir kaç gece kafeste çırpınma olayı oldu, gece lambası koydum.
Nisan ayında bütün kuşlarım bitlendi. Zor bi süreçti. Bu kuşuma vilmectin damla enseye damlattım birde bit tozu kanat içlerine yaptım.
Şu an keyfi iyi, kabarma fln yok. Ama kafesten dışarı çıkarmıyorum küçük odaya alıp çıkardığında da uçmuyor yabanclıyor elimde duruyor sadece.
Banyo yaptırmak istedim (lavaboda akan şu altında yıkanır) sudan kaçtı istemedi.
Ne yapmalıyım

Yeme güveniyorsanız devam edin. Bulunduğu odada çıkarın kafesten başka odada uçmaz. Sürekli kafeste strese girer mutlaka gün içinde uçurun..

Ek gıda vermiyorsanız vitaminini eksik etmeyin. Haftada bir vitamin probiyotik takviyesi yapın.. Çok sık olmamakla birlikte arada birde elektrolit verin..

Son dışkıları hiç iyi değil. Sindirim sistemi çok bozulmuş. Sırayla bazı ilaçları kullanmak gerekiyor. Sistemli bir şekilde tedavi uygulamak lazım..

Elinizde ilaç varmı hiç? Varsa isimlerini yazarmısınız..

Oyla 0
Yeme güveniyorsanız devam edin. Bulunduğu odada çıkarın kafesten başka odada uçmaz. Sürekli kafeste strese girer mutlaka gün içinde uçurun..

Ek gıda vermiyorsanız vitaminini eksik etmeyin. Haftada bir vitamin probiyotik takviyesi yapın.. Çok sık olmamakla birlikte arada birde elektrolit verin..

Son dışkıları hiç iyi değil. Sindirim sistemi çok bozulmuş. Sırayla bazı ilaçları kullanmak gerekiyor. Sistemli bir şekilde tedavi uygulamak lazım..

Elinizde ilaç varmı hiç? Varsa isimlerini yazarmısınız..
Elimde Cipro, fungostatin ve muta-vit var. Ama eczaneden alırım gereken varsa. Ayrıca probiyotik de alırım.

Oyla 0
Elimde Cipro, fungostatin ve muta-vit var. Ama eczaneden alırım gereken varsa. Ayrıca probiyotik de alırım.

Elinizde cipro ve fungostatin olması iyi olmuş. Birde flagyl tablet lazım eczaneden alınıcak. Fungostatini sulandırdınızmı yoksa toz halindemi? Ona göre kullanımını yazıcam.. Probiyotik olarak eczaneden maflor yada reflor alabilirsiniz. Yada internetten enrobac sipariş edebilirsiniz..

Yarın flagyl de alın. Ondan sonra kullanımlarıyla ilgili tekrar bir değerlendirme yapalım. Bu arada diğer arkadaşalrda müsait olduklarında fikirlerini yazarsalar ortak bir tedavi programı çıkarırız.. @neanderthalensis @Doğanay Y.

Oyla 0
Elinizde cipro ve fungostatin olması iyi olmuş. Birde flagyl tablet lazım eczaneden alınıcak. Fungostatini sulandırdınızmı yoksa toz halindemi? Ona göre kullanımını yazıcam.. Probiyotik olarak eczaneden maflor yada reflor alabilirsiniz. Yada internetten enrobac sipariş edebilirsiniz..

Yarın flagyl de alın. Ondan sonra kullanımlarıyla ilgili tekrar bir değerlendirme yapalım. Bu arada diğer arkadaşalrda müsait olduklarında fikirlerini yazarsalar ortak bir tedavi programı çıkarırız.. @neanderthalensis @Doğanay Y.
Fungostatin i sulandırmışım ama bozuk gibi. Altta koyu tabaka var, üstte su , karışmıyor. Tekrar alayım en iyisi. Probiyotik alırım eczaneden, buraya kargo gelmiyor.

Oyla 0
Fungostatinde alın ozman ama sulandırmayın toz halinde kullanıcaz..
Flagy tablet aldım. Probiyotik olarak Denflor aldım.
Fungostatin akşam 6 da gelecek eczaneye
Bu gün probiyotik veriyorum hepsine
Aklıma gece geldi, bu yazlık eve geldiğimizde çok fazla güve kelebeği vardı. Büyük çoğunluğunu temizledik gerçi, şu an yok gibi.
Yemlere dadanıyorlar, nem ve güve kelebağı yüzünden finch yemleri bozuldu attım.
Acaba bu kuşumda o yüzden hastalanmış olabilir mi ?

Oyla 1