Yıkandıktan Sonra Ben

Kaan Omurtak

Yasaklanmış Kişilik
S çok tuhaf kokuyorlar yıkanınca cidden,sirke belki bastırmıştır :) çok güzeller maşallah
Evet, bilirim o kokuyu. Daha önce sadece suyla yıkamıştım çok değişik kokuyordu. Sonra suya sirke eklemeye başladım sirke bastırdı kokuyu. Sirkeyle yıkanınca tüyleri sanki daha güzel olmaya başladı. Sirkenin tüyleri beslediğini düşünüyorum. Yıkandıktan sonra yumuşacık oluyor tüyleri. Herkese sirkeli yıkamayı tavsiye ederim. Sade suyla yıkamayla sirkeli yıkama arasında bayağı fark var.

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Sirkenin ph değeri önemli. Deri zararları verebiliyor sirke gibi asidik sayılabilecek ürünler. Ben o yüzden tercih etmiyorum. Bebek şampuanı da kullanılmaz bu nedenle. İnsanlarla kuşların ph istekleri farklı. Deriye yarardan çok zararı oluyor.

Kaan Omurtak

Yasaklanmış Kişilik
Sirkenin ph değeri önemli. Deri zararları verebiliyor sirke gibi asidik sayılabilecek ürünler. Ben o yüzden tercih etmiyorum. Bebek şampuanı da kullanılmaz bu nedenle. İnsanlarla kuşların ph istekleri farklı. Deriye yarardan çok zararı oluyor.
Tamam bebe şampuanı kullanılmaz da sirkenin zarar vereceğini pek sanmıyorum. Rahatlıyorlar gibime geliyor. Acaba kullandığım sirkenin pH değeri ne? :unsure: Onu bulmak lazım.

GüzelKuş

Veteran
Tamam bebe şampuanı kullanılmaz da sirkenin zarar vereceğini pek sanmıyorum. Rahatlıyorlar gibime geliyor. Acaba kullandığım sirkenin pH değeri ne? :unsure: Onu bulmak lazım.
Genelde sirke paketlerinde veya internette aratınca çıkıyor bende sirekeli su kullanıyorum bence bir bak Allah muhafaza derilerine zarar vermesin.