Yok böyle bir salma :)

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Hay maşallah. Oda tahsis etmiş kuşlara salma değil :D
Bayılıyorum bu tarz rast gele düzenlenmiş mekanlara ama ben tedirgin olurdum içerde gezerken. Basarım kuşa vs diye :D

Umit. 

Yönetici
Moderatör
Ama üretim yapılacaksa ben herzaman salma üretiminden yanayım. Ufacık kafeslerde üretim yapılması içime sinmiyor benim. Kuşlar kafeslerde hiç uçurulmadan yıllarca üretim yapılıyor yazık...

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Şahsen 2-3 ağız yavru aldıktan sonra yaklaşık 4-5 ay dinlendiriyorum. Zaten üredikleri kafesler en az 60cmlik ve rahat hareket edebilecekleri şekilde düzenliyorum. Kuluçka sonunda elbette salma ya da serbest uçuşlar için zaman ayrılmalıldır.

Liebe55

Veteran
Ama üretim yapılacaksa ben herzaman salma üretiminden yanayım. Ufacık kafeslerde üretim yapılması içime sinmiyor benim. Kuşlar kafeslerde hiç uçurulmadan yıllarca üretim yapılıyor yazık...
Haklisin bende ev besleyici olarak 65 cm kafeste bakmaktayim hergun ucus talimi yaptiriyorum ortalama en az 2 saat etrafimda ben haftada 2 gun temizlerken bazen zorlaniyorum 6 adet oldugu icin ki burasi fayans olmaliydi ki temizligin daha kolay hale gelirdi aslinda benimde imkanim olsaydi komple 2,5 metre salma dusunmuyor degilim