Yumurta Yakın Mı?

Kubilay

iyikus.com Üyesi
Elimde daha 2 hafta önce almış olduğum bi sultan takımım var. Erkek gayet sağlıklı tüyleri çok güzel. Geldiği ilk gün kanadında kan gördüm diye alıp bakayım dedim. Kanadını tellere sıkıştırıp kopartmış en uç tüylerini. Biraz orda stres yaptı hayvan. Fakat 2. gün 3. gün derken hemen alıştı ve ötüşler yapmaya başladı. Dişiyle uğraştı ama dişi biraz sert davrandı. Bu hafta bi anlaşmaya başladılar. Birbirlerini kaşıyolar seviyolar ve her şeyi beraber yapıyolar. Beraber yem yiyip beraber yuvaya giriyolar. Geçen gün ilk kez yuvaya girdiler o günden beri yuvaya girip çıkıyolar. Aslında bu olayda beni heycanlandırdı yumurta olasılığı var mı ne kadar yüksek ihtimalle gelir merak ediyorum şahsen içimde bi istek olarak kaldı yavru gelmesi. Malesef elimde ya dişinin yada erkeğin kısır oldunu düşündüğüm 1 takım daha var. Uzun lafın kısası yavru gelme olasılığı nedir ?

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
İşaretler kuluçka yakındır sinyali veriyor ancak sultan papağanları tavır değişiklikleri sık gözlemleniyor. Sabredip süreçlerini iyi gözlem yapmanızı önereyim. Bu sırada bir miktar kızıştırıcı olabilecek ürünler sunabilirsiniz.