Yumurta yapmakta olan kuşum

GülşahKandemir

Forum Sakini
Arkadaşlar Bi önceki konumda da bahsettiğim gibi dişi kuşum Boncuk da popo bölgesinde şişlik vardı o şişlik yumuşaktı fakat şuan sert. Yumurta gelecek gibi. Yuvalık takmıyorum Bi yılda çok kez kuluçkaya yattığı için. Fakat şöyle bir şey var eşiyle kafesleri ayrı ama dışarıda her gün çiftleşiyolar. Bu sertliği bugün farkettim. Sürekli bir yumurta yapmaya elverişli kuytu köşeler arıyor oda içerisinde. Şimdi sorum ise benim yarın şehir dışına çıkmam gerekiyor ve önümüzdeki pazartesi geleceğim. Eğer yumurta yapıyorsa iki güne oluşur diye tahmin ediyorum. Yuvalık takmamakta kararlıyım. Şimdi bu hayvana yuvalık takmasam yumurtasını atar mı kafese de olsa? Yoksa yuva bulamadığı için yumurta sıkışması durumu olabilir mi? Bu konuda endişeliyim çünkü emin de değilim. Benim yokluğumda Bi sorun oluşur mu diye düşünüp duruyorum. Bu arada annem bakacak ben yokken her zamanki gibi dışarda serbest olacaklar.

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Yumurta oluşmuşsa mutlaka yapacaktır. Kafes tabanı, yemlik, uygun bulduğu her köşeye bırakabilir. Bu süreçte uçurmak sağlıklı olmayabilir. Yumurtlayacak kuşlarda yumurta kanalı oldukça korusa da yumurtayı, kırılmalar çapma durumlarında olabiliyor.

Oyla 0

GülşahKandemir

Forum Sakini
Yumurta oluşmuşsa mutlaka yapacaktır. Kafes tabanı, yemlik, uygun bulduğu her köşeye bırakabilir. Bu süreçte uçurmak sağlıklı olmayabilir. Yumurtlayacak kuşlarda yumurta kanalı oldukça korusa da yumurtayı, kırılmalar çapma durumlarında olabiliyor.
Doğan bey tamam salmayacağım bundan sonra bu süreçte. Kafes üretim kafesi olmadığı için hani rahatlasınlar uçarak diye salıyordum. Bu arada taktım yuvalığı yumurta var olduğunu anladım tekrar kontrol ettiğimde.

Oyla 0

Yao ako

Forum Sakini
Doğan bey tamam salmayacağım bundan sonra bu süreçte. Kafes üretim kafesi olmadığı için hani rahatlasınlar uçarak diye salıyordum. Bu arada taktım yuvalığı yumurta var olduğunu anladım tekrar kontrol ettiğimde.
araya tel koyarak ayırmayı deneyin.birbirleriyle ayrı kalmıyorlar.elmayla kabak verebilirsiniz.sonrası için diyorum.şimdi yapmayın

Oyla 0