Yumurta ?

Mert Oğuz

iyikus.com Üyesi
Arkadaslaf benim sorunum kuşlarımı çiftleşirken gördüm 6 gün önce ve neredeyse hergün goruyorum gunde 2 kere en az en kötü 2 günde bir çiftleşiyorlar. İlk çiftleşmeden sonra yuvalığı taktım içinde talaşta var dişi kuş genelde yuvalığa giriyor oraları düzenliyor sesler geliyor ama kuşta hiç yumurtlama belirtisi yok internetten okuduğum kadarıyla dışkısı büyüyormuş sırtında hafif tümseklik oluyorumuş bide yuvaya giriyormuş bunlardan sadece yuvaya girme var. Kuşlarıda yüksek bir yere koydum rahatsız da etmiyorum. İlk ciftleşmeden 6 gün geçti ve ondan sonrada bir çok kez çiftleştiler.

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Merhaba, her çiftleşme yumurta getirecek anlamı yok maalesef. Yakın zamanda dişi uygun gördüğünde oluşturacaktır. Muhtemelen bir kaç güne oluşturmaya başlar. Genelde 7-14 gün arası oluşturmaya başlıyorlar.

Oyla 0

Mert Oğuz

iyikus.com Üyesi
Merhaba, her çiftleşme yumurta getirecek anlamı yok maalesef. Yakın zamanda dişi uygun gördüğünde oluşturacaktır. Muhtemelen bir kaç güne oluşturmaya başlar. Genelde 7-14 gün arası oluşturmaya başlıyorlar.
Teşkkur ederim birde kuşlar hergün ciftlesiyorlar neredeyse bugün 2 kere ciftlestiler en geç 2 günde 1 çiftleşiyorlar bi sorun olur mu ?

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
hayır sorun olmayacaktır. Bu süre zarfında yumurta maması ve e+s vitamin desteklerini unutmayınız.

Oyla 0