yuva temizliği

selenaylgn

iyikus.com Üyesi
kuşumun ilk kuluçkası 6 yumurta yaptı 3 tane çıktı yavruların en büyüğü 13 günlük en küçüğü 9 yada 10 yuva baya pislendi temizlemem gerek anne de baba da bana alışkın 1 aylıkkenden beri benim elimde büyüdüler ama dişi kuş ben yuvaya ne zaman baksam hemen yuvalığın başına gelip beni izliyor temizlemelimiyim yuvayı nasıl yapıcam

Çözüm
kuşumun ilk kuluçkası 6 yumurta yaptı 3 tane çıktı yavruların en büyüğü 13 günlük en küçüğü 9 yada 10 yuva baya pislendi temizlemem gerek anne de baba da bana alışkın 1 aylıkkenden beri benim elimde büyüdüler ama dişi kuş ben yuvaya ne zaman baksam hemen yuvalığın başına gelip beni izliyor temizlemelimiyim yuvayı nasıl yapıcam
Yedek folluğunuz varsa bir miktar taban malzemesini serpiştirip yavruları eldivenle transfer edebilirsiniz. Yok ise folluğu çıkarıp yavruları güvenli bir yere aldıktan sonra folluk temizliği ve yeni taban malzemesi ekleyebilirsiniz. Tabi bu dediklerimi dişinizin huyunu biliyorsanız yapın. Huysuz bir dişiyse folluğu çıkarmadan eldivenle kirli malzemeleri alıp poşete atın. Sonrasında temiz malzeme...
Yedek folluğunuz varsa bir miktar taban malzemesini serpiştirip yavruları eldivenle transfer edebilirsiniz. Yok ise folluğu çıkarıp yavruları güvenli bir yere aldıktan sonra folluk temizliği ve yeni taban malzemesi ekleyebilirsiniz. Tabi bu dediklerimi dişinizin huyunu biliyorsanız yapın. Huysuz bir dişiyse folluğu çıkarmadan eldivenle kirli malzemeleri alıp poşete atın. Sonrasında temiz malzeme serpiştirin az miktarda. Ama en başta dediklerim daha sağlıklı olur.

Çözüm
Yuvalik modelinizi bilmiyorum ancak 2 günde bir yüzeysel temizleyebilirsiniz. Bebekler hala kursak sütüyle beslendiği için, anne ve babaya verilen katkilara probiyotik eklemeyi unutmayınız

Geri