Yuva tüneği için alternatif bir çözümde benden

Kullanıcı Değerlendirmesi
5.00 Oylama

Doğanay Y.

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi

Yuva tüneği için alternatif bir çözümde benden​

Mümkün mertebe ahşap yuvalık kullanmamaya çalışıyorum. Görselde ki yuva tasarımının geliştirilmesi gerektiğini düşündüğüm 'seba yuvalık'. Yuvaların önünde bence önemli olan ön tünek bulunmuyor. Bunun için aklıma tesadüfen ballığın değerlendirilebileceği geldi ve sonuç ortada :)
Makas ile küçük bir rötuşla ürün kullanıma hazııır. :m22:

Fikir tamamen bana ait olup kendisine mal etmeye çalışan ve çalmaya meyilli çok fazla platform gördüğümüzden bunu belirtmek zorunda hissettim.
WhatsApp Image 2022-02-28 at 19.56.24.jpeg
WhatsApp Image 2022-02-28 at 19.56.24 (1).jpeg

WhatsApp Image 2022-02-28 at 19.56.24 (2).jpeg

WhatsApp Image 2022-02-28 at 19.56.24 (3).jpeg

Yuva tüneği için alternatif bir çözümde benden​

Mümkün mertebe ahşap yuvalık kullanmamaya çalışıyorum. Görselde ki yuva tasarımının geliştirilmesi gerektiğini düşündüğüm 'seba yuvalık'. Yuvaların önünde bence önemli olan ön tünek bulunmuyor. Bunun için aklıma tesadüfen ballığın değerlendirilebileceği geldi ve sonuç ortada :)
Makas ile küçük bir rötuşla ürün kullanıma hazııır. :m22:

Fikir tamamen bana ait olup kendisine mal etmeye çalışan ve çalmaya meyilli çok fazla platform gördüğümüzden bunu belirtmek zorunda hissettim.
Ekli dosyayı görüntüle 22881
Ekli dosyayı görüntüle 22880

Ekli dosyayı görüntüle 22879

Ekli dosyayı görüntüle 22878
Guzel cozum.
Bu antibakteriyel pvc olan model mi?
Bi de neden tunek yok?

ta kendisi :D
bu şekilde üretiyorlar. Sebebini hiç sormadım doğrusu.
Kuslara dogal ortam yaratmak veya bir aksiyon olsun dediler herhalde. ?
Vardir bence bir nedeni ama.
Hatta seneye tekrar ciftlestirmek istersek bundan alirim diyordum.
Hanim atmisti gorselini bak boyle bisey varmis sen suntadan yuvalik aliyorsun hangi cagda yasiyoruz diye. ?

Peki benden bi soru,tüneği ahşap kullanmamız tavsiye ediliyor .yuvalık neden plastik.?

Peki benden bi soru,tüneği ahşap kullanmamız tavsiye ediliyor .yuvalık neden plastik.?
Ahşap sorun temel olarak ancak kuşların ayak sağlığı için plastik uygun değil.
Ahşap yuvalıklarda aslında problem değil ta ki parazit üreyene kadar. İnanılmaz iyi bir yatak oluyor ve yuvaları bit sarsa bile anında değiştirme imkanınız yok neredeyse. Dişiler yuva değişimine genelde sıcak bakmıyorlar. Bu nedenle sürecin kontrollü gitmesi için pvc yuvalar öneririm. Bir artısı da 2 dk da yıkayıp tertemiz yapıyorum, kuruluyorum. Şişme, bozulma durumları yok. Ahşap yuvalıkları yıkadıktan sonra kuruması uzun sürüyor ve şekli bozuluyor. Mantar üremesine elverişli.