Yuvada akar

GülşahKandemir

Forum Sakini
Merhaba arkadaşlar. Az önce şöyle bir kontrol edeyim dedim yuvalığı ışık tutarak baktım birde ne göreyim bir kaç tane akar. Diğer yuvalığa koydum dişimi tabi koymadan önce süpürge makinasıyla iyice temizledim. Bu işe yarar mı bilmem ama ne gibi bir önlem alabilirim bunların oluşmaması için? Kuşlarımın tüylerinde de olabileceğini düşündüğümden yarın ilk işim gidip vilmectin almak olacak. Vilmectin çözüm olur mu bu duruma?

Akarsid Bit Tozu alabilirsiniz. Ben de elimde bulunsun diye siparişini verdim. Maalesef internette pek kullanıcı yorumu göremedim, sanırım yok. Müsait olursam incelemesini yapmayı düşünüyorum:) Yuvanın içine (sadece yuvanın içi değil, kafes tabanı gibi gerekli olan her yerde kullanılabiliyor) 1cm olacak şekilde serpiştirilerek kullanılıyor. Görseli şu şekilde;

Screenshot_2021-05-02-18-40-02-716_trendyol.com~2.jpg

Oyla 0
Akarsid Bit Tozu alabilirsiniz. Ben de elimde bulunsun diye siparişini verdim. Maalesef internette pek kullanıcı yorumu göremedim, sanırım yok. Müsait olursam incelemesini yapmayı düşünüyorum:) Yuvanın içine (sadece yuvanın içi değil, kafes tabanı gibi gerekli olan her yerde kullanılabiliyor) 1cm olacak şekilde serpiştirilerek kullanılıyor. Görseli şu şekilde;

Ekli dosyayı görüntüle 16520
Teşekkürler. Daha öncede Bi toz kullanmıştım pek sevemedim toz ürünleri açıkçası. Sürekli kafesleri temizlediğim için zaten toz ürünlere pek gerek duymuyorum.

Oyla 0
Yuvalık içindeki akarlara etkili olması için toz dışında ne kullanabilirsin bilmiyorum??‍♂️

Oyla 0
İyi de akarlar yuvada demediniz mi?
Evet orda gördüm. Kuşların tüylerinde de yokmudur bu illet? Çünkü kuşum ilk yumurtasını ilk defa yuva dışına attı kafes tabanına ve geçenlerde gecenin Bi vakti çırpındılar dişi kuşum cak cak bağırdı yuvalık içinde. Demek ki bir şeyler rahatsız etmiş hayvanı. Ben gerekli temizliği yaptım fakat içim rahat değil. Kuluçkada olan hayvana vilmectin verilir mi?

Oyla 0
Şöyle söyleyeyim, bu işi vilmectin ile çözmeyi düşünüyorsanız ve toz vs. başka hiçbir ilaç kullanmayacaksanız çıkan yavrularada mı Vilmectin uygulayacaksınız? Küçücük yavru bunu kaldıramaz bunu siz de biliyorsunuz. Bu yüzden bu sorunun sadece Vilmectin ile çözüleceğini ben düşünmüyorum. Ha tozdan başka ilaçlar var mıdır bilemiyorum. Neden toz kullanmak istemiyorsunuz?
Bildiğim kadarıyla sprey olarak, Quiko markasının Ardap isimli ürünü var. Çok kaliteli bir ürün fakat bu tür durumlarda uygulanıyor mu onu bilen biri cevaplarsa daha tatlı olur?

Oyla 0
Şöyle söyleyeyim, bu işi vilmectin ile çözmeyi düşünüyorsanız ve toz vs. başka hiçbir ilaç kullanmayacaksanız çıkan yavrularada mı Vilmectin uygulayacaksınız? Küçücük yavru bunu kaldıramaz bunu siz de biliyorsunuz. Bu yüzden bu sorunun sadece Vilmectin ile çözüleceğini ben düşünmüyorum. Ha tozdan başka ilaçlar var mıdır bilemiyorum. Neden toz kullanmak istemiyorsunuz?
Bildiğim kadarıyla sprey olarak, Quiko markasının Ardap isimli ürünü var. Çok kaliteli bir ürün fakat bu tür durumlarda uygulanıyor mu onu bilen biri cevaplarsa daha tatlı olur?
Akifcim benim bu çiftim yavru vermiyor geçen yıldan beri :) benim tek isteğim şu illetin kuşlarımın üstüne gelmemeleri

Oyla 0
Beyaz parazit ise tesadüfen gelmişte olabilir. Vilmectin tek başına yeterli olmayabilir. Ardap gibi ürünlere basvurmak gerekebilir

Oyla 0
Beyaz bitin türünü tesbit etmek gerekiyor. Henüz kan emmemis kan biti ise vilmectin işe yaramaz.

Oyla 0
Doğan bey bulunduğum yerdeki hiç bir veterinerde vilmectin yok ben bu ilacı nereden bulabilirim?
İşe yarar yahut yaramaz bilmiyorum ama Facebook'tan Grpet ürünlerine yazarsanız yardımcı oluyor. Yanlış hatırlamıyorsam, 20ml 35₺ gibi bir fiyatı vardı.. Sitelerde vs. olmayışının sebebi ilacın güçlü olduğundan, gelişi güzel alınmasını önlemek için sanırım.

Oyla 0