Yuvalıktaki Dişi 🤐

Maviş Paşa

Forum Sakini
Kuşum yem kusarken kuyruğu kaldırmaya başladı. Kafes almadım henüz. Biraz pahalı olunca çifthane kafes istiyordum. Ama böyle olunca bugün tarttım 53 olmuş. Aynı kafese koydum yuvalık taktım ilk oyun oynadı gagataşını düşürdü onu içeri aldı içerden dışarı attı 😂 yemlikte gezdirdi en son tellerden aşağı attı.
Yavru olsa onu da atacak bu zilli 😏
Böyle durunca aynı kafese aldım. Hemen girdi yuvalığa ama içinde çırpındı dağıttı. Korkmadı ama dağıttı. Arada giriyor toprak eşeler gibi yapıp çıkıyo. Şimdi aynı kafesteler. Gece kavga ederler gibi düşünüyorum. Ayırsam sabah aynı yere koysam olur mu. Kafesim küçük çünkü. Alana kadar. Alışması için. Aynı kafese koycam.
20221012_115515.jpg20221012_115510.jpg

Evcil kuş eşe atılması zor denmişti. Erkek kuşum ele komuta alışık gelir sese falan dişi de onla birlikte geliyordu. Eşe atınca benden soğurlar mı 🤐
Kafeste durunca bağırıyorlar. Çiftleşme olunca arada erkeği çıkarıp uçurup sonra koysam olur mu.
Onlar mutlu olsun yeter ama benden de soğumasınlar 😐

Son düzenleme:
Kafes için ne kadar bütçeniz var ?
Yuvaliga girmesi iyi bir gelişme
Kafes içi çok kalabalık geldi bana kafes düzenini görebilir miyim?
Evcil kuşların kuluckalari biraz zor geçer
Bu süre içinde tabiki erkek kuşu salabilirsiniz 🙂
Ama dişiler daha fefalidir
Erkek kuşlar dişiyi görünce konuşmayı da azaltır ilgiyi de çok sorun olacağını sanmıyorum
Folluga hangi ürünü koydunuz?
Gaga taşıni taşımış olması yuvalık içinde ki düzeni beğenmediği anlamına geliyor olabilir

Kafes için ne kadar bütçeniz var ?
Yuvaliga girmesi iyi bir gelişme
Kafes içi çok kalabalık geldi bana kafes düzenini görebilir miyim?
Evcil kuşların kuluckalari biraz zor geçer
Bu süre içinde tabiki erkek kuşu salabilirsiniz 🙂
Ama dişiler daha fefalidir
Erkek kuşlar dişiyi görünce konuşmayı da azaltır ilgiyi de çok sorun olacağını sanmıyorum
Folluga hangi ürünü koydunuz?
Gaga taşıni taşımış olması yuvalık içinde ki düzeni beğenmediği anlamına geliyor olabilir
Kafesim küçük gece kavga olunca ayırdım. Erkek çok uysal olduğu gibi dişi aksine çok cadaloz. Ayak atıyor üstüne çıkıyo hangisi dişi şaşırdım 😂
100-140 civarı istiyorum kafesleri hem küçük hem küflü. Geniş olsun.
Gün içinde atayım kafesi. Mısır granülü var. Ama kuş oyuncu yediği darıyı bile sağa sola götürür. Bi ara Brokoli verdim. Brokoli gagasında uçtu durdu çok hareketli enerjisi yerinde dişimin. Kendi yumurtası olsa onuda gezdirir bu Manyak 😂

Video yüklenen site şuan açılmıyor ancak yaptığı hareketler kuluçka için doğru ilerliyor. Bozmayın ve çok rahatsız etmeyin. Yuvada kanat çırpmalar, kemirmeler kazımalar normal sürecin bir parçası. Varsa bir miktar talaş ekleyebilirsiniz (çok az, bir tutam)

Video yüklenen site şuan açılmıyor ancak yaptığı hareketler kuluçka için doğru ilerliyor. Bozmayın ve çok rahatsız etmeyin. Yuvada kanat çırpmalar, kemirmeler kazımalar normal sürecin bir parçası. Varsa bir miktar talaş ekleyebilirsiniz (çok az, bir tutam)

Şuan ki kafesim çok küçük. Çifthane bölmeli alacağım uygun fiyat bulunca. Eş tutunca kafes değiştirmek zor olur diye ayırdım. Küçük kafes bide dişi sürekli erkeği dövüyo kovalıyor resmen sıkıştırıyor.

IMG_20221013_134124_549.jpg

Hocam sürece bırakın. Eşleme yapılacağı için bir süre oyuncakları kullanmayınız. Eski kafes yeni kafesin yanında dursun, ikisi de dışarıda takılsın. Kafes değişimini mümkünse sabah saatlerinde yapınız.