Yuvaya ilgisizlik

Yıldırım

iyikus.com Üyesi
Merhaba kuşlarım 3 gün önce çiftleşmeye başladı takib ediyorum hergün 1 kere çiftleşiyorlar benim gördüğüm ( sabahları) 4 5 saniye kadar sürüyor bu yeterlimi,daha öncede burdan yazmıştım dişi kuşum sürekli tünekte hızlı bir şekilde yürüyor ve yuvaya karşı pek ilgisi yok giriyor birkaç saniye sonra çıkıyor plastik folluk var istemiyor olabilirmi acaba

Yumurtanın gelmesi ortalama 7-8 gündür... Bu süreçte yuvalığa pek girmezler.

Plastik folluktan kaynaklı bir sorun olacağını zannetmiyorum. Folluk içine çok az miktarda talaş koymanız kafi.

Eğer herhangi bir sağlık sorunları yok ise, döllenme akışı sağlıklı gerçekleşiyorsa, bazı kuşların daha uzun ya da daha kısa süreli çiftleşme süreleri olabiliyor, problem olmayacaktır.

Oyla 0
Yumurtanın gelmesi ortalama 7-8 gündür... Bu süreçte yuvalığa pek girmezler.

Plastik folluktan kaynaklı bir sorun olacağını zannetmiyorum. Folluk içine çok az miktarda talaş koymanız kafi.

Eğer herhangi bir sağlık sorunları yok ise, döllenme akışı sağlıklı gerçekleşiyorsa, bazı kuşların daha uzun ya da daha kısa süreli çiftleşme süreleri olabiliyor, problem olmayacaktır.
Teşekkür ederim cevabınız için peki neden sürekli tünekte sağ sola yürüyor

Oyla 0
Teşekkür ederim cevabınız için peki neden sürekli tünekte sağ sola yürüyor
Yani bu tür bir davranışın altında birçok neden yatabilir.

Örnek vereyim; kuşunuz durduk yere çığlık atıyor! Ve siz, kuşunuzun neden çığlık attığını başkalarına soruyorsunuz.

Demek istediğim; sizin çıkarım yapmanız gereken birşey aslında bu.

Dışarı çıkmak istiyor olabilir. Erkekle aynı ortamda durmak istemiyor olabilir. Yemi, suyu bitmiştir, ifade etmeye çalışıyor olabilir...oyun oynamak istiyordur...Çok şey sayılabilir...

Fiziksel sağlık durumunu eledikten sonra, genel durumları bu mantalitede değerlendirip olasılıkları kendinizce tamamlayarak eleyebilirsiniz mesela.

Oyla 0