Zayıf Kuş

Ahmetgr33

Forum Sakini
Merhabalar benim 2 yasinda erkek kusum biraz zayıf bu yüzden kuruma dediler ama hiç bir kuruma belirtisi yok .Ben bu kuşa nasıl kilo aldırırım

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Daha çok yağlı tohumlar ve mama sıklığını arttırarak kilo aldırabilirsiniz. Aspur, mavi haşhaş, keten tohumu, çedene, nijer vb tohumlar yağlı tohumlardır.

Oyla 0

Ahmetgr33

Forum Sakini
Daha çok yağlı tohumlar ve mama sıklığını arttırarak kilo aldırabilirsiniz. Aspur, mavi haşhaş, keten tohumu, çedene, nijer vb tohumlar yağlı tohumlardır.
Dal dari koydum yemedi alıştırmamışlar yulaf koydum onu da yemedi(sadece yemini yiyor) simdi yemine nijer ve yulaf kattım ve yemliginin yarisi yumurta mamasi diger tarafi yem koydum .Peki biseyler yemeye nasıl alıştırıcam.Kuş gercekten zayif yikadim derisi mor gogus kemigi cikik.

Oyla 0

Ahmetgr33

Forum Sakini
Dal dari koydum yemedi alıştırmamışlar yulaf koydum onu da yemedi(sadece yemini yiyor) simdi yemine nijer ve yulaf kattım ve yemliginin yarisi yumurta mamasi diger tarafi yem koydum .Peki biseyler yemeye nasıl alıştırıcam.Kuş gercekten zayif yikadim derisi mor gogus kemigi cikik.
Zayıflıktan bisey olmasin da zayif ta kalabilir benim icin sıkıntı yok

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Eğer kemik ters V gibi ise biraz ileri aşamada demektir. Bunuda ilaç tedavisiyle düzeltebilirsiniz bir ihtimal. Tedavisi kolay değil :(

Oyla 0

Liebe55

Veteran
Bol mama verilebilir.
Haftada bir Multivitamin
yağlı Tohumlar verebilirsiniz.
benimde vardı ırkı gereği küçücük birşeydi resimlerde var yeşil renkli şuan baya topladı maşşallah

Oyla 0