Megabakteri ile savaşıyoruz gün gün Tedavi sürecimiz.

12. Gün 21. Dozdan merhaba

*Bizim kız önce Allah’ın sonra sizlerin sayesinde iyileşiyor arkadaşlar.
Evet süreç uzun ve yıpratıcı ama güzel sonuçlar aldıkça onun neşesini yaşama hevesini gördükçe tüm çekilen strese değdi diyorsunuz.
Kendisi komando gibi bir bayan oldu maşallah gece biz yatırıyoruz ışıkları kapatıp üstünü yarım örtüp odadan çıkıyoruz,o kör karanlıkta pıtır pıtır yan kafese girip çıtır çıtır yem yiyor :)
Sabaha karşı 5 de birden kafesten fırladı ve odanın içerisinde kontrolsüzce uçmaya başladı aniden uyandım ve ışıkları açtım hemen dolabın arkasına düşüverdi şapşal :)
*Sabah ağırlığı 39 gramdı.
12 de fungizonenunu aldı,öğlen 3 gibi antibiyotik su ile seyreltip vermeye başlıyorum akşam 5-6 ya kadar damla damla..

* Bu arada görsele sabaha kadar ki dışkılarını ekleyeceğim yem gözlemlemedim lakin hala kursağında tutuyor da olabilir

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    738.6 KB · Görüntüleme: 41
  • image.jpg
    image.jpg
    484.5 KB · Görüntüleme: 24
  • image.jpg
    image.jpg
    1 MB · Görüntüleme: 20

Evet süreç uzun ve yıpratıcı ama güzel sonuçlar aldıkça onun neşesini yaşama hevesini gördükçe tüm çekilen strese değdi diyorsunuz.
Kendisi komando gibi bir bayan oldu maşallah gece biz yatırıyoruz ışıkları kapatıp üstünü yarım örtüp odadan çıkıyoruz,o kör karanlıkta pıtır pıtır yan kafese girip çıtır çıtır yem yiyor :)
Sabaha karşı 5 de birden kafesten fırladı ve odanın içerisinde kontrolsüzce uçmaya başladı aniden uyandım ve ışıkları açtım hemen dolabın arkasına düşüverdi şapşal :)
12 de fungizonenunu aldı,öğlen 3 gibi antibiyotik su ile seyreltip vermeye başlıyorum akşam 5-6 ya kadar damla damla..

* Bu arada görsele sabaha kadar ki dışkılarını ekleyeceğim yem gözlemlemedim lakin hala kursağında tutuyor da olabilir
Dışkılar güzel lakin uyarıları dinlemiyorsunuz. İki kuşta karantina da olmalı yanı bir birleriyle temas halinde OLMAMALI. Aksi takdirde bakteriyel enfeksiyon direnç ile tekrar nükte edebilir.

Süper Allah bozmasın. 39 gramda oldukça iyi maşşallah :)

duygu hnm geçmiş olsun, belki konuyla alakası yok ama, hangi tartıyı kullanıyorsunuz ve gram olarak güvenilir ölçüm yapıyor mu? öyleyse ben de almak istiyorum da

Çok sevindim şu keyifli hallerini tekrar gösterdiği için. Dışkılar çok iyi görünüyor eskilere nazaran

duygu hnm geçmiş olsun, belki konuyla alakası yok ama, hangi tartıyı kullanıyorsunuz ve gram olarak güvenilir ölçüm yapıyor mu? öyleyse ben de almak istiyorum da
Merhaba
Fakir Molly markalı tartıyı kullanıyorum :) ben çok memnunum 5 gramdan başlıyor tartmaya altını tartmıyor.

Antibiyotik de 5. Dozunu tamamladık.

antibiyotik şöyle veriyoruz

1 damla enromis 5 damla su
Öğlen 15:00 da almaya başlıyor
Akşam 18:00 a kadar ilk dozu bitiriyoruz.
Daha sonra ise akşam 21:00 gibi ikinci dozu vermeye başlıyoruz gece 00:00 a kadar da ikinci dozu bitmiş oluyor ki

00:00 da fungizone alıyor.

**Bu arada fıstık oğluma 10 gün önce tek damla fungizone vermiştim
Bugün de yine bir damla fungizone verdim
Her ihtimale karşı diye.

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 13
  • image.jpg
    image.jpg
    1.2 MB · Görüntüleme: 13
  • image.jpg
    image.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 15
13. Gün 23. Dozu aldı kızım saat 12 gibi
Bundan sonra günde tek doz fungizone ile devam edecek bir süre daha.

bu arada sabaha kadar ki olan dışkılarında yem yoktu.
Hali tavrı çok güzel maşallah
Ağırlığı 39 gram. Bir şeyler yediğinde 41 e kadar çıkıyor.

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    1.1 MB · Görüntüleme: 10
  • image.jpg
    image.jpg
    1 MB · Görüntüleme: 21
14. Gün 24 doz fungizone verildi
Öğlen 3 de antibiyotik başlandı ilk dozu akşam 6 ya kadar içiyor.
İkinci dozu akşam 21:00 dan gece 00:00 A kadar içiyor.
Su ile seyreltmiş bile olsam antibiyotik den nefret etti görünce kaçacak yer arıyor çünkü tadı çok acı ve içince kursağından yem saçıyor.
Genel durumu iyi ağırlık 40 gr
Keyfi yerinde
Bugün yumurta maması yedi içine biraz probiyotik kattım.
Bir de bugün med tollyamin vericem suya katıp.

**gece boyu yaptığı dışkılar çok şükür ki antibiyotik aldıktan bir kaç gün sonra düzeldi.sindirilmemiş yem yok artık içinde :)

Ekli dosyalar

• A472FDE6-ACEB-4637-AAAE-A69CE131BE04.jpeg
    A472FDE6-ACEB-4637-AAAE-A69CE131BE04.jpeg
    132.6 KB · Görüntüleme: 14
  • 85F85B0B-4089-4E28-85E9-DB4FD7D751E6.jpeg
    85F85B0B-4089-4E28-85E9-DB4FD7D751E6.jpeg
    111.7 KB · Görüntüleme: 14
  • 66DA5E68-5577-43F5-80A1-837777251BC7.jpeg
    66DA5E68-5577-43F5-80A1-837777251BC7.jpeg
    113.4 KB · Görüntüleme: 21
15. Gün fungizone tek doz şeklinde sürüyor.
Antibiyotik tedavimiz yarın son bulacak.
Kızım 40-41 gram arası.
Antibiyotik sürecimiz eziyet oldu resmen.
Çünkü asla içmek istemiyor ve içtiği zaman kursağında ki yemleri kusuyor ve bi süre kendisine gelmek için uğraşıyor.
Tek çaremiz olduğu içinde elimizden bir şey gelmiyor açıkcası.
Enerjisi güzel,muzurluklarına devam ediyor.
Yarın antibiyotik bittikten sonra bir süre daha tek doz fungizone devam edip tedavimizi sağlıklı bir şekilde sonlandıracağız inşallah :)

Ekli dosyalar

• 03576CE6-2FEE-453F-95FE-6F55CAC57455.jpeg
    03576CE6-2FEE-453F-95FE-6F55CAC57455.jpeg
    129.9 KB · Görüntüleme: 22
Kızım 40-41 gram arası.
Çünkü asla içmek istemiyor ve içtiği zaman kursağında ki yemleri kusuyor ve bi süre kendisine gelmek için uğraşıyor.
Yarın antibiyotik bittikten sonra bir süre daha tek doz fungizone devam edip tedavimizi sağlıklı bir şekilde sonlandıracağız inşallah :)
Yalnız yine aynı hataları yapıp kuşunuzu gündelik eşyalarınız ile temas ettiriyorsunuz... Tekrar bir fırsat yakaladığında bakteri enfeksiyonunun tekrarlanması içten bile değil. %10luk olsaydı suyla seyreltince kusturmazdı artık gittiği kadar.

Kızım 40-41 gram arası.
Hadi inşallah,bununla geçmiş gitmiş olsun.Suya koyularak verilmiyor mu antibiyotik.Tatları iğrenç oluyor gerçekten.

Yalnız yine aynı hataları yapıp kuşunuzu gündelik eşyalarınız ile temas ettiriyorsunuz... Tekrar bir fırsat yakaladığında bakteri enfeksiyonunun tekrarlanması içten bile değil. %10luk olsaydı suyla seyreltince kusturmazdı artık gittiği kadar.
Sürekli dezenfekte ediyoruz günde bilmem kaç kez. Ağızlarını değdikleri ayakları değdikleri her yeri.
Antibiyotik iyi etsin de tek kusmasına bir şey yapamıyorum malesef

Kızım 40-41 gram arası.

Antibiyotiği kaç gün kullandınızki?