Versele Laga Opti-Breed İncelemesi

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Umit.
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Bu ürünü kullanırmısınız?

• Kullanılan toplam oy
    18

Umit.

Yönetici
Moderatör
OeDNFM.png

Arkadaşlar sizler için versele laga'nın opti breed ürününü inceledim. Daha önce omnivit, mutavit ve fertivit ürünlerini incelemiştim. Bugün de opti breed ürününe bir göz atıyım dedim. Bu ürün piyasaya 500 gr olarak sunulmuş. Ve gramajından da anlıyacağınız üzere üreticiler ve kuş sayısı fazla olanlar için hazırlanmış bir üründür.

İçeriğine göz attığımda, dekstroz (elektrolit), inülin (prebiyotik), L karnitin, kolin, kalsiyum ve sodyum dikkati çekiyor. Versele laganın diğer ürünlerinde bunlar yoktu. Bu yüzden opti breed bir adım öne geçti benim için. Fiyatı ise 500 gr ürün 140 lira gibi bir fiyata satılıyor. Diğer omnivit, mutavit ve fertivit'in sadece 25 gr'ı 70 lira gibi bir fiyattan satıldığını düşününce, opti breed'in fiyatı oldukça uygun. Tabi eksi yönleride yok değil. Mesela diğer ürünlerde demir minerali var iken bu üründe yok. Birde içerik değerleri diğer ürünlere göre daha az. Yani çeşit olarak fazla ama içerik mg'ları olarak daha az. Kısaca şöyle söyliyim yoğun bir ürün değil. Mesela ölçü olarak bir suluk için diğer ürünlerden bir pirinç tanesi kullanıyorsak, opti breed'ten 3-4 pirinç tanesi kullandığımızda aynı değerleri yakalıyoruz :) Ama fiyatını göz önünde bulundurursak ve özellikle içeriğindeki artıları göz önünde bulundurursak benim tercihim opti breed olurdu...

Diğer 3 ürünün incelemesine aşağıdaki linkten ulaşabilir ve kıyaslama yapabilirsiniz;

DLughH.png

Opti-Breed; vitaminler, mineraller, amino asitler, eser elementler, Florastimul ve L-karnitinin dengeli bir karışımıdır. Opti-Breed genel sağlığı ve üretkenliği destekler ve kanatlılarınızın iyi bir gelişim için ihtiyaç duyduğu tüm bileşenleri içerir. Florastimul; bağırsaklardaki iyi bakteriler için prebiyotik bir besindir. Bağırsak florasının kalitesini destekler ve iyi bir sindirim sağlar. L-karnitin yağ yakımını destekler ve genel yağlanmanın ve karaciğer yağlanmasının önüne geçer.

Opti-Breed İçerik;

A Vitamini 325000 IU,
Vitamin C 1250 mg,
Vitamin D3 36000 IU,
Vitamin E 2000 mg,
Vitamin K3 70 mg,
Vitamin B1 170 mg,
Vitamin B2 385 mg,
Vitamin B3 2000 mg,
Vitamin B4 15000 mg,
Vitamin B5 500 mg,
Vitamin B6 145 mg,
Vitamin B7 (biotin) 7 mg,
Vitamin B9 35 mg,
Vitamin B12 1 mg ,

Manganez 2500 mg,
Bakır 250 mg,
Çinko 2300 mg,
İyot 50 mg,
Selenyum 5 mg,

L-lizin 15000 mg,
DL-metiyonin 6000 mg,
L-treonin 9000 mg,
L-karnitin 10000 mg,

Dekstroz,
İnülin,
Kalsiyum,
Sodyum

Not: Bu ürünü kullananlar, ürün hakkında olumlu olumsuz yorum yazarsa sevinirim...

Son düzenleme:
Arkadaşlar sizler için versele laga'nın opti breed ürününü inceledim. Daha önce omnivit, mutavit ve fertivit ürünlerini incelemiştim. Bugün de opti breed ürününe bir göz atıyım dedim. Bu ürün piyasaya 500 gr olarak sunulmuş. Ve gramajından da anlıyacağınız üzere üreticiler ve kuş sayısı fazla olanlar için hazırlanmış bir üründür.

İçeriğine göz attığımda, dekstroz (elektrolit), inülin (prebiyotik), L karnitin, kolin, kalsiyum ve sodyum dikkati çekiyor. Versele laganın diğer ürünlerinde bunlar yoktu. Bu yüzden opti breed bir adım öne geçti benim için. Fiyatı ise 500 gr ürün 140 lira gibi bir fiyata satılıyor. Diğer omnivit, mutavit ve fertivit'in sadece 25 gr'ı 70 lira gibi bir fiyattan satıldığını düşününce, opti breed'in fiyatı oldukça uygun. Tabi eksi yönleride yok değil. Mesela diğer ürünlerde demir minerali var iken bu üründe yok. Birde içerik değerleri diğer ürünlere göre daha az. Yani çeşit olarak fazla ama içerik mg'ları olarak daha az. Kısaca şöyle söyliyim yoğun bir ürün değil. Mesela ölçü olarak bir suluk için diğer ürünlerden bir pirinç tanesi kullanıyorsak, opti breed'ten 3-4 pirinç tanesi kullandığımızda aynı değerleri yakalıyoruz :) Ama fiyatını göz önünde bulundurursak ve özellikle içeriğindeki artıları göz önünde bulundurursak benim tercihim opti breed olurdu...

Diğer 3 ürünün incelemesine aşağıdaki linkten ulaşabilir ve kıyaslama yapabilirsiniz;

DLughH.png

Opti-Breed; vitaminler, mineraller, amino asitler, eser elementler, Florastimul ve L-karnitinin dengeli bir karışımıdır. Opti-Breed genel sağlığı ve üretkenliği destekler ve kanatlılarınızın iyi bir gelişim için ihtiyaç duyduğu tüm bileşenleri içerir. Florastimul; bağırsaklardaki iyi bakteriler için prebiyotik bir besindir. Bağırsak florasının kalitesini destekler ve iyi bir sindirim sağlar. L-karnitin yağ yakımını destekler ve genel yağlanmanın ve karaciğer yağlanmasının önüne geçer.

Opti-Breed İçerik;

A Vitamini 325000 IU,
Vitamin C 1250 mg,
Vitamin D3 36000 IU,
Vitamin E 2000 mg,
Vitamin K3 70 mg,
Vitamin B1 170 mg,
Vitamin B2 385 mg,
Vitamin B3 2000 mg,
Vitamin B4 15000 mg,
Vitamin B5 500 mg,
Vitamin B6 145 mg,
Vitamin B9 35 mg,
Vitamin B12 1 mg ,

Manganez 2500 mg,
Bakır 250 mg,
Çinko 2300 mg,
İyot 50 mg,
Selenyum 5 mg,

L-lizin 15000 mg,
DL-metiyonin 6000 mg,
L-treonin 9000 mg,
L-karnitin 10000 mg,

Dekstroz,
İnülin,
Kalsiyum,
Sodyum

Not: Bu ürünü kullananlar, ürün hakkında olumlu olumsuz yorum yazarsa sevinirim...
Güzel inceleme olmuş, teşekkür ederiz.

Suya katıp kullanılabiliyor mu? ve kokusu hakkında bilgi verir misiniz?

Suya katıldığından emin olamadım. Kokusu epey ağır. Faydasını gördüm yalnız E-50 ile beraber kullandım

Elbette suya katılır ve katıyorumda. Kokusu konusunda, ben daha kokmayan vitamin ürünü görmedim. Tabiki kaliteli ürünlerden bahsediyorum. Yoksa sudan farkı olmayan ürünlerden bahsetmiyorum. Bence kokusuda ağır değil ortalama bir kokusu var...

Ve suya kattığınızda o kokuda kalmıyor. Yani suyla seyreltince kokusuda normal oluyor, hatta kokmuyor bile diyebilirim. Benim kuşlar suyun tadını da beğendiler bol bol içiyorlar...

Gervit-w ile optibreed arasında kalsanız tercihiniz ne olurdu
Bu sana yardımcı olabilir.

Elbette suya katılır ve katıyorumda. Kokusu konusunda, ben daha kokmayan vitamin ürünü görmedim. Tabiki kaliteli ürünlerden bahsediyorum. Yoksa sudan farkı olmayan ürünlerden bahsetmiyorum. Bence kokusuda ağır değil ortalama bir kokusu var...

Ve suya kattığınızda o kokuda kalmıyor. Yani suyla seyreltince kokusuda normal oluyor, hatta kokmuyor bile diyebilirim. Benim kuşlar suyun tadını da beğendiler bol bol içiyorlar...
Tam dolu yada yarim dolu suluga ne kadar koymaliyiz?

Diyelimki suda çabuk bozuluyor peki azıcık mantıklı düşünürsek mamada su yokmu:)
burda eses olan su oranıdır elbette mamada su var fakat oranı az zaten ürünün acıklamasına su ile kullanım oranıda yazarlardı eğer ki su ile etkileşimi muhtemelen fayda değerlerini düşürüyordur bu yüzden böyle bir yol izlememşlerdir benim düşüncem tabi

firma önerisi mama üzerine ilave. Bu tip ürünler suda sorun yapmadığını biliyorum ancak içeriğinde bulunan bazı ürünler suda çözünenler değil. İşlevselliğini korumak adına mama daha uygun kesinlikle.

Zaten bildiğim kadarı ile kuşlarda koku duyusu çok gelişmiş değil bu nedenle sorun olmayacaktır.Ayrıca dediğiniz gibi zaten çoğu kaliteli vitamin ekşimsi kokuya sahip aslında bu bizim vitamini anlamamızı sağlıyor ben ikinci aldığım vitaminin sahte olduğunu böyle anlamıştım.

OeDNFM.png

DLughH.png

Opti-Breed İçerik;

A Vitamini 325000 IU,
Vitamin C 1250 mg,
Vitamin D3 36000 IU,
Vitamin E 2000 mg,
Vitamin K3 70 mg,
Vitamin B1 170 mg,
Vitamin B2 385 mg,
Vitamin B3 2000 mg,
Vitamin B4 15000 mg,
Vitamin B5 500 mg,
Vitamin B6 145 mg,
Vitamin B9 35 mg,
Vitamin B12 1 mg ,

Manganez 2500 mg,
Bakır 250 mg,
Çinko 2300 mg,
İyot 50 mg,
Selenyum 5 mg,

L-lizin 15000 mg,
DL-metiyonin 6000 mg,
L-treonin 9000 mg,
L-karnitin 10000 mg,

Dekstroz,
İnülin,
Kalsiyum,
Sodyum

Hocam Merhabalar

Ben internet üzerinden aldım kahverengi bir rengi var ve ağır kokuyor orijinal midir acaba sizdeki de kahverengi mi?