1 dişi 2 erkek sultanpapagani

BoCaN

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar
Sürekli merak ediyorum ve sizlerin tecrübesine ve görüşüne ihtiyaç duyuyorum.
2 yaşında 1 erkek sultanpapaganina sahibim
Sonrasında 1 dişi almaya kararverdim ama 1 çift aldım. Bu çift hem kardeş hem birlikteler 2 side 1 yaşını doldurdu. Ama sürekli ciflesiyorlar.
2 sorum olacak
1 dişi sultanpapagani 2 erkek sultanpapagani ilen ayrı ayrı zamanlarda ciflesebilirmi yoksa bir birilerine sagdiklarmi?
2. Sorum ise çift olan kardeş sultanpapaganim zaten sürekli olarak 2 aydır aralıksız ciflesiyorlar ama hiç bir şekilde yumurtlamiyor dışı kuş. Yumurta yapabileceği ortam çok müsait.
Alttaki link e tıklayarak kuşları izleme imkanınız var
Yorumlarınizi bekliyorum teşekkürler

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Merhaba, kardeş eşleşmeleri çok uygun olmayacaktır. Beklenmedik sonuçları olabilir. 2 erkek 1 dişi durumunda nadiren eş değiştirebilir ama pek görünmez. Sadık kuşlardır sultanlar eşlerine. Tavsiyem imkanınız varsa 1 dişi daha almanız boştaki erkek için ya da dişiyi kardeşinden ayırmalısınız. Çok iyi eş olmuş gibi görünüyorlar. Yumurtlamama sebebi ise dişiye bağlı birazda. İstediği zaman yumurta bırakacaktır. Bu süreç biraz sancılı. Umarım yakın zamanda yumurtlar.

Oyla 0

BoCaN

Yeni Üye
Teşekkür ederim bilgiler için.
Bana kardeşlerden iyi çift olduğu söylenmişti, ben dışı kuşun diğer erkeğe ilgi göstermesi için bekliyordum

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
kardeşler iyi çift olabilir sorun olmaz fakat kardeş eşlemeleri her zaman ufakta olsa bir sorun doğurma durumu söz konusu olabilir. Sakat yavrular, tüy problemleri vb. gibi. Tabi bu düşük bir oran.

Oyla 0