100 ml suluğa kaç ml/ kaç damla?

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Afatsumi
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Afatsumi

Forum Sakini
Forumda baktim ama bununla ilgili bilgi bulamadim. Suluktan ilaç veya vitamin uygulamalarinda dozaj uygulaması yaparken örnek vererek söylüyorum;
Röhnfreid gerwit w vitaminin satıcının bana söylediği 100 ml suluğa 10 damla ama ürün talimatında 1 litreye 100 ml yaziyor.
Dolayisiyla 100 ml suya 1ml yapmiyor mu?
Sorum şu ki 1ml yaklaşık damla ile baktim 20 damla civari hatta geçiyor.
Eğer hesabim dogruysa böyle bir yanlış uygulama ilac ya da vitaminden fayda konusunda sıkıntı yaratmaz mi? Bir insülin iğnesi 1ml

Bu benimde kafamı çok kurcaladı ben tedavide ilk gün 100 ml suya 5 damla antibiyotik damlatmıştım😅sonra tuhaf geldi ilacın etkisi olmaz ki böyle diyerek veterineri aradım veteriner o yanlış uygulama öyle tedavi olmaz demişti ve o günü iptal ederek yeniden tedavi başladım çeyrek suya 5 damla attım.

Siz de 100 ml suya ilaç atacaksanız 15 damlaya falan denk geliyor sanırım yok 20 yi geçmez 15- 20 arası olması lazım . Ama bazı sıvıların etkisi güçlü oluyor dikkat etmekte fayda var uzman birine söylemek lazım. Ben 100 ml su kullanmama taraftarıyım çünkü kuşlar çok az su içiyor normalde yarım su sunarım önlerine ilaç tedavisinde ise çeyrek bırakıyorum.

Forumda baktim ama bununla ilgili bilgi bulamadim. Suluktan ilaç veya vitamin uygulamalarinda dozaj uygulaması yaparken örnek vererek söylüyorum;
Röhnfreid gerwit w vitaminin satıcının bana söylediği 100 ml suluğa 10 damla ama ürün talimatında 1 litreye 100 ml yaziyor.
Dolayisiyla 100 ml suya 1ml yapmiyor mu?
Sorum şu ki 1ml yaklaşık damla ile baktim 20 damla civari hatta geçiyor.
Eğer hesabim dogruysa böyle bir yanlış uygulama ilac ya da vitaminden fayda konusunda sıkıntı yaratmaz mi? Bir insülin iğnesi 1ml
Vitamin grubu için yoğun olsa dahi sorun olmaz. Öneride belirtilen kullanım doğru olsa açıkçası 5-6 damla eksiltilebilir bana göre. Yoğun farklılaşan su tadını sevmiyor muhabbet kuşları
İlaçlar için olabildiğince genelde yakın oranlar öneriliyor. Ona sadık kalındığında dozaj risk oluşturmuyor

Gerwit aldım bende, insülin iğnesiyle 6-7 damla verdim, geçen hafta 2.5 ml verdim. Önerilen dozun yarısı oluyor; bir sıkıntı çıkmadı. Tahminimce 5 ml çok yoğun olur benim kuşum içmez.
Screenshot_20230512_192038.jpg
Bahsettiğiniz ml yüksek değil mi? Bu insülin iğnesi 1ml tam dolduğunda yaklasik 20 damla yapiyor. Siz 2.5 ve 5ml diyorsunuz 0.25 ve 0.5 ml olmasın 😊

ürünleri belirtilen ölcüde kullanmak gerekir pek cok ürünü kendi resmi adreslerine üreticilerine kafes kusu olarak sordum neredeyse tümüde şişede yazan ölcüde kullanın dediler bu yüzden üzerinde yazan dozdan süpheniz varsa resmi sitesine bakın ürünün mesela gervit 1 lt suya 5 ml koyulur 100 ml suluk için bu da 0,5ml yani 10 damla eder

ürünleri belirtilen ölcüde kullanmak gerekir pek cok ürünü kendi resmi adreslerine üreticilerine kafes kusu olarak sordum neredeyse tümüde şişede yazan ölcüde kullanın dediler bu yüzden üzerinde yazan dozdan süpheniz varsa resmi sitesine bakın ürünün mesela gervit 1 lt suya 5 ml koyulur 100 ml suluk için bu da 0,5ml yani 10 damla eder
Evet dediğiniz gibiymiş baktım ama ben nerden okudum acaba bunu neyse🤔 birkaç siteye baktim hepsinde dediğiniz gibi yazıyor, teşekkürler