2,5 yaşında dişi muhabbet kuşum nefes alırken garip sesler çıkarıyor

Eylül DOĞAN

Yeni Üye
Merhabalar yaklaşık 2.5 yaşında dişi muhabbet kuşum nefes alırken garip sesler çıkarıyor ve kafasını kafesin demirlerinde yaslayıp tüm gün yem yemek dışında hareket etmeden o şekilde kalıyor. Gece boyunca ses çıkarmaya devam ediyor. Kış aylarında nezle atlattı ve ondan sonra nefes alış verişinde sıkıntı ortaya çıktı. Nefes alırken kuyruğu aşağı yukarı hareket ediyor kilo kaybı var ve eskisine göre çok hareketsiz. Uçması için çıkardığımda uçmak yerine kafese tekrar dönmek istiyor. Elime aldığımda ise kafası düşüyor yürümekte zorluk çekiyor. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim IMG_20220811_150849.jpg

Aynı benim kuşum benim konularımı eski okursanız kullandığım ilaçları görürsünüz bence direk tylonet ilacı acil kullanmalısınız ve okaliptüs yağı alıp kaynar suya damlatip buhar yoluyla geceleri rahat nefes almasını sağlamalısınız ben pek bişey bilmiyorum ama kuşu böyle görünce dayanamayıp yazdım uzman arkadaşlar size yardımcı olacaktır ama ilaçlar rahatlatıyor emin olabilirsiniz

Aynı benim kuşum benim konularımı eski okursanız kullandığım ilaçları görürsünüz bence direk tylonet ilacı acil kullanmalısınız ve okaliptüs yağı alıp kaynar suya damlatip buhar yoluyla geceleri rahat nefes almasını sağlamalısınız ben pek bişey bilmiyorum ama kuşu böyle görünce dayanamayıp yazdım uzman arkadaşlar size yardımcı olacaktır ama ilaçlar rahatlatıyor emin olabilirsiniz
Çok teşekkür ederim

kafes tabanındaki dışkıların NET fotolarını da paylaşırmısınız?

kaç aydır bu şekilde?

diğer kuşta sorun var mı?
Yaklaşık 3-4 ay oluyor
Diğer kuş gayet sağlıklı ve neşeli
Tekrar merhabalar kuşum az önce sindirilmemiş yem kabuğu dışkıladı ve genelde dışkısı koyu renk

Son düzenleme: