25 gündür düzelmeyen dışkı

cicikuss_4

Forum Sakini
Merhaba daha önce açtığım konuda attıpım dışkılsra göre iç parazit için sitraks yapmamı dışkının çokta kötü olmadığını söylediniz. Ben sitraks ilk dozun arkasından temiz su arkasından da elektrolit ve probiyotik verdim. İkinci dozu da bu pazar günü uyguladım ve bugin probiyotik veriyorum. Kuşumun hali enerjisi yemesi falaan çok şükür yerinde işte bir tek dışkısı önceki gibi değil normal değil gece dışkısını ve güncle dışkılarını yüklüyorum

Umit. 

Yönetici
Moderatör
Bu dışkılara tahlil yaptırmanı öneririm. Kuşta başka bir hastalık belirtisi olmadığı için biz yanılabiliriz.. Özm laboratuvar ile iletişime geçip test için dışkı gönderebilirsin..

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Baskın bir bozulma gözlemlenmiş. Stres kaynaklı demek için biraz fazla olduğundan test ettirilmesi sağlıklı olabilir. Yine de basit bir taze kekik kullanımıyla da süreç için yorum yapmak kolaylaşabilir. 1-2 gün taze kekik asıp dışkıları fotoğraflar mısın?

Oyla 0

cicikuss_4

Forum Sakini
Baskın bir bozulma gözlemlenmiş. Stres kaynaklı demek için biraz fazla olduğundan test ettirilmesi sağlıklı olabilir. Yine de basit bir taze kekik kullanımıyla da süreç için yorum yapmak kolaylaşabilir. 1-2 gün taze kekik asıp dışkıları fotoğraflar mısın?

Taze kekik nerden alabilirim abi? Bir de günde ne kadar miktarda yemesi gerekli ona göre koyayım kafesine

Oyla 0

cicikuss_4

Forum Sakini
Bir de ilgisi var mıdır bilmiyorum ama kuşun dışkısı sadece su içtikten sonra o şekilde sulu oluyor onun dılında kıvamlı ama hafif leke bırakan bir dışkı var. Bir de kuşum 3 aydır tüyde sürekli yeni tüy ritüpçükleri geliyor çıkamadı tüyden ama bu süreçte de gayet enerjik oyuncu bir kuş tüyden çıkamaması ve dışkının böyle olması belli bir şeyi ifade eder mi acaba

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
uzun süreli tüyde ki kuşlarda enfeksiyonların baş göstermesi çok olası. Muhtemelen baskın gelen bir hastalığı var. Bozuk dışkı harici başka belirtiler var mı?

Oyla 0

cicikuss_4

Forum Sakini
uzun süreli tüyde ki kuşlarda enfeksiyonların baş göstermesi çok olası. Muhtemelen baskın gelen bir hastalığı var. Bozuk dışkı harici başka belirtiler var mı?
Hayır hiçbir belirtisi yok her zaman olduğu gibi neşeli oyuncu öyle uyuklama kabarma çok şükür hiç yok işte bir tek su içince arkasından sulu dışkı yapıyor normal zamanda da kıvamlı ama kağıdı hafif boyayan dışkısı var gece dışkılarıysa kıvamlı ama kağıdı fotopraftaki gibi bayağı boyuyor. Bir de belirti sayılır mı bilmem ama yem yedikten somra suya gidiyor genelde

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Hayır hiçbir belirtisi yok her zaman olduğu gibi neşeli oyuncu öyle uyuklama kabarma çok şükür hiç yok işte bir tek su içince arkasından sulu dışkı yapıyor normal zamanda da kıvamlı ama kağıdı hafif boyayan dışkısı var gece dışkılarıysa kıvamlı ama kağıdı fotopraftaki gibi bayağı boyuyor. Bir de belirti sayılır mı bilmem ama yem yedikten somra suya gidiyor genelde
yem sonrası suya yönelmesi çok normal bir davranış. :(

Oyla 0

cicikuss_4

Forum Sakini
yem sonrası suya yönelmesi çok normal bir davranış. :(
Abi işte bunun dışında da başka hiçbir problemi yok gerçekten ben üstğne çok düşüyorum temizliğiydi ilgilenmesiydi olsa gerçekten anlarım ama yok yani sadece dışkı böyle bu da beni endişelendiriyor epey. Ben bu kuşu ilk aldığım zamanda da dışkı lekeli oldu bir ara sonra ben hiçbir şey yapmadım probiyotik ve vitamin verme dışında ve dışkı düzeldi işte 25 gündür yine böyle ve bunun dışında hiçbir belirtisi yok inşallah ciddi bir şeyi de yoktur ama bu dışkıya bir çözüm bulabilmeyi çok istiyorum

Oyla 0

cicikuss_4

Forum Sakini
Daha önce dışkısı bozukmuştu ama bir tedavi yapmadan rutin proniyorik vitamin takviyesi ile geçmişyi dedipim zamanki dışkıları buldum abi onları da yükleyeceğim belki bir yardımı dokunur
En sondaki fotoğraf dışkı düzeldikten sonra ve bu seferki dışkı bozulmasına kadar geçen sürede gözlemlediğim dışkı geri kalan fotoğrafların hepsi önceki dılkı bozulduğu zamandan

Moderatörün son düzenlenenleri:
Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Çok kuvvetli bir ürün olmamasından dolayı ve yeşil parlak boyama gördüğümden bir sulphamazethine denenebilir eğer kuş çok bitkin değilse.

Oyla 0

cicikuss_4

Forum Sakini
Çok kuvvetli bir ürün olmamasından dolayı ve yeşil parlak boyama gördüğümden bir sulphamazethine denenebilir eğer kuş çok bitkin değilse.
Kuşta hiçbir bitkinlik yok abi gün içindeki dışkıda normal birde çok garip bir şekilde sadece gece lekeli dışkılıyor.Ve sabah ilk dışkıları sulu oluyor. Taze kekik marketlerde bulamadım c.tesi pazardan bakacapım eğer bulursam önce onu deneyip mi ilacı alayım

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Bt amin forte, tolyamin, quiko med gibi herhangi bir üründe elinizde varsa dışkı değişimini gözlemlememize sebep olabilir. Hiçbiri yoksa da bence ilacı bulmaya çalışın.

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
yarın bi kullanaır mısın? Dışkıyı ürünü verdiğinde güncellersen öyle bakayım bi

Oyla 0

cicikuss_4

Forum Sakini
hayır sık verilebilir bir ürün.
Abi dediğin gibi cuma günğ med tolyamin verdim. Dün de taze kekik verdim iki yaprak kadar. Dün kekikten sonra onun etkisiyle mi bilmiyorum ama su çok içti ve arkasından hep sulu dışkı bıraktı. Ama gece dışkıları çok güzle olmuş abi nerederse 1 aydır ilk kez lekelemeyen dışkı bırakmış. 2.fotoğraftakilerde sabah dışkılarımız normalde gece su içmediğinden sabah kalkınca ilk işi suluğa gidip kana kana su içmek olur ve sabah dışkılarımız sulu olurdu bugün gözlemlediğim dışkı da öyle sulu değildi çok. Gözlemlemeye devam edeceğim

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Tam tahmin ettiğim gibi ? bir süre ara ara kekik verilebilir ya da bakteriyel sorunlarda kullanilan bir ilaç alıp kullanmak gerekir. Ama şu aşamada gerek yok gibi. Kekiği ana sebzeniz olarak kullanin mutlaka

Oyla 0