25 gündür düzelmeyen dışkı

cicikuss_4

Forum Sakini
Merhaba daha önce açtığım konuda attıpım dışkılsra göre iç parazit için sitraks yapmamı dışkının çokta kötü olmadığını söylediniz. Ben sitraks ilk dozun arkasından temiz su arkasından da elektrolit ve probiyotik verdim. İkinci dozu da bu pazar günü uyguladım ve bugin probiyotik veriyorum. Kuşumun hali enerjisi yemesi falaan çok şükür yerinde işte bir tek dışkısı önceki gibi değil normal değil gece dışkısını ve güncle dışkılarını yüklüyorum

cicikuss_4

Forum Sakini
Abi bahsettiğim su içtikten sonra sulu yapıyor dediğim dışkılar da bu şekilde. Bazen sadece au olarak atıyor mesela. Burda havalar çok sıcak abi dışarsı hissedilen 49 derece.Evin de normal sıcaklığı minimum 30 oluyor. O yüzden suya yönelme çok var şuan(ilk başlarda çok su içiyor diye korkmuştum ama geçenlerde gavakar serindi1 hafta ladar ve o süreçte normal içmeye bşladı havalar ısındığı gibi yine suya çok yöneldi o yğzden sıcaktan çok içtiğine emin oldum)

Oyla 0

cicikuss_4

Forum Sakini
Gece dışkılarımız 1.fotoğraftaki gibi. Gündüzleri de normal kıvamlı ve lekesiz dışkılıyor çok şükür ama havalar çok sıcak o yüzden suya yönelmesi çok fazla su içtikten sonra 2 3 dışkı çok sulu oluyor bu normal mi 2.fotoğrafa atıyorum bazen böyle oluyor bazen tamamen sıvı şeklinde attığı da oluyor. Hiçbir sıkıntısı yok bunun dışında işte sadece su ne zaman içse arkadan gelen 2 3 dışkı sulu bazen sadece su ve beyaz kısım şeklinde. Haftada 2 kekik verilebilir demiştiniz bugün yine 2 yaprak yedi.Evimizde sıcaklık 30 35 derece arası oluyor kuş çok bunalıyor ama suya girmiyor banyo koyunca sadece içmek için kullanıyor bende fısfısla çok ıslatmayacak şekilde ıslatıyorum gün içinde 2 3 kere zaten 1 2 dk da kuruyor ve bunu baya da seviyor. Zararı olur mu

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Kuşunuda muhtemelen beslenme bozukluğu var. Safra izleri var daha çok.

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
ne olur ne olmaz elinde kursak enfeksiyonu için bir ilaç bulundurmanı önereyim. Süreçte gerekli olabilir gibi

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Kursak enfeksiyonu kaynaklı lekelenme yapıyor olabilir diye düşündüm. Triflucan ya da mikostatin alınabilir. Tek seferlik kür amaçlı 3-4 gün kullanılabilir ama yukarıda belirttiğimi gibi biraz bağışıklığını güçlendirdikten sonra kullanmak daha uygun olur.

Basit bir tüy dönemi bile böyle dışkılara yol açabilir.

Oyla 0

cicikuss_4

Forum Sakini
Kursak enfeksiyonu kaynaklı lekelenme yapıyor olabilir diye düşündüm. Triflucan ya da mikostatin alınabilir. Tek seferlik kür amaçlı 3-4 gün kullanılabilir ama yukarıda belirttiğimi gibi biraz bağışıklığını güçlendirdikten sonra kullanmak daha uygun olur.

Basit bir tüy dönemi bile böyle dışkılara yol açabilir.
Tüydeydi abi uzun zamandır şimdi bitiriyor yavaş yavaş fotoğrafını da ekleyeyim belki de dışkı bu yüzden toplamaya başladı inşallah öyledir. Hiç ilaç kullanıp onu yormayı istemem inşallah hiç gerek bile kalmaz

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
maşalalh sağlıklı görüntüsü var. İlaç kullanıp yorma bence de :)

Oyla 0