3 yaşındaki dişi kuşuma arkadaş almayı düşünüyorum

Kaju bıdık

Yeni Üye
Merhaba. 3 yaşında dişi bir muhabbet kuşum var. bir yıl kadar önce bir erkek kuş almıştım ama kuşum hiç alışamadı depresyona girdi (kuş yavru denmesine rağmen benimkinden iriydi, korkutmuş olabilir) mecburen başkasına verdim. Ama yalnız yaşasın istemiyorum. Petşopa gidip kendi seçsin istemiyorum hastalık kapar diye korkarım. En doğru en uygun şekilde nasıl arkadaş alabilirim. Yavrulamaları önemli değil arkadaşı olsun mutlu olsun yeter, yavrularlarsa da bakarım tabi. Şimdiden teşekkürler

Merhaba, gittiğiniz yerde sakin duran, kavgaya meyilli görünmeyen kuşları alabilirsiniz. Tabi ortam değişimi her kuşta farklı etkiler yaratabiliyor. Sağlıklı ve dinç görünüyor olması önemli. Bir süre kuşları izleyiniz ve öyle karar veriniz. Yahut facebook gibi siteler üzerinden kuş sahiplendirenler olabiliyor. Ev kuşu alabilirsiniz.

Oyla 0
3 yaşında bir kuş eşleşmeye çok hazır olduğundan yavru kuşa zarar verebilir. Yerinizde olsam yetişkin bir erkek tercih ederdim. 1 yaş civarı

Oyla 0
Peki sizce bu doğru bir karar mı? Kuşum hep benimle vakit geçiren omuzmdan inmeyen yanımda oynayıp duran bir kuş. Çok meraklı çok sosyal. Dışardan kuş sesi gelince heyecanlanıyor diye 2. Kuşu alma kararı aldım, ama daha önceki girişimimde kuşum değil sevinmek depresyona girmişti. Hiç almamak daha mantıklı olabile mi? Almamı öneriyorsanız nasıl kuşumu ürkütmeden yeni kuşa alıştırırım?

Oyla 0