3 yıldır kuş yetiştiriyorum fakat...

Kuşçu abi

Yeni Üye
Merhaba ben Engin Yıldırım, öğretmenim hobi olarak bir kuş aldım ve konuşmaya ve bize alışınca ona bir eş buldum. Aradan geçen zamanda şu an 40 muhabbet kuşum 3 ü Jumbo, 2 sevda papağanım var.
Üretiyorum ama duzensizim. Yani bir türlü kuşların cinslerini çözemedim parçalı vs.

Dominat ve çekinik nasıl anlaşılır bilemiyorum.
Geçen yıl 17 kuşu kaybettim. Hastalık vurdu. Bu yıl kuşlara yoğunlaştım fakat bir türlü istediğiniz m sonucu alamıyorum.
Yani teknik bilgi eksikligim var..
Burada umarım aradığımı bulurum.

15 gün dinlendirdigim kuştan 5 yumurta almama rağmen hepsini yuvadan attı ve boş yumurtalar olduğunu gördüm ? Kuş bunu neden yapar?

Kuşları olabildiğince mama ile besliyorum.
Yine de verimsiz durumlarla karşılaşıyorum.
Burada bana destek olacak ve kuş türlerini daha iyi anlayacağım bilgilere sahip olacağını düşünüyorum.

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Merhaba, aramıza hoş geldiniz. Sorularınızın çoğuna yanıt bulabilecek konulara sahibiz. Zaman yaratabilirseniz hocam ara ara gezinmenizi öneririm. Beklentinizin üzerinde, aklınıza gelmeyen sorulara da kötü tecrübe edinmeden yanıt alma durumunuz olabilir.

Mutasyon konusunda elimden geldiğince yardımcı olurum. Boş yumurtlamanın çok fazla sebebi var ayrıca. Bunun gibi birkaç konu olsa da bir tanesi bu: