8 aylık muhabbet kuşum hasta oldu

ZaitYusuf

iyikus.com Üyesi
Merhaba, şubatta 1 aylık bir muhabbet kuşu satın aldım. 7 aydır bakıyorum ve kuşum sürekli enerjik, atik, sürekli uçan, sürekli konuşan bir kuştu fakat son 3 gündür kuşum hiç konuşmuyor, kaçmıyor, uçmuyor. Enerjisi hiç yok denebilir halsiz. zaman zaman boynunu sallayıp kusuyordu etrafa. şuan ise kusmuyor fakat yemde yemiyor. Bir veterinere götürdüm veteriner ilaç ve antibiyotik verdi fakat kuşum suyu çok az içiyor ve yem yemiyor. Yem yese bile kabuklarını kıramıyor kursağında saklıyor kabuğuyla. Bu gün içinse kuşum sürekli tavana doğru bakıyor ve bize hiç bakmıyordu. Çözümü nedir lütfen yardımcı olun.
Bugün de poposunda biraz dışkı kalmıştı (yeni iken farkedip sildik)

Antibiyotik isimleri ve kaç gündür kullandığınızı,Tünekde video,dışkı resmi ekleyebilirsiniz.

Yemi yutamıyorsa yüksek ihtimalle mantar veya trikomonastır. Ağzını bir koklayın nasıl bir koku var ?

Antibiyotik isimleri ve kaç gündür kullandığınızı,Tünekde video,dışkı resmi ekleyebilirsiniz.
antibiyotiği veteriner, bir şırıngaya doldurarak verdi ismini bilmiyorum.
yanındada basılarak sıkılan bir ilaç daha verdi, antibiyotik ile suya katıyoruz.
bugünde sürekli gagasını kaşımaya çalışıyor aç kapa yapıp duruyor ağzını ve yine havaya bakıyor
veteriner, elinizle beslemeyi deneyin diyince bebe bisküvisini lapa yapıp yedirdik biraz hareketlendi ve yoruldu şuanda uyuyor.

Cevap verirseniz eczaneler kapanmadan ilaç önereceğim.Antibiyotiği kaç gündür kullanıyorsunuz ? Gagasını açıp boğazına bakın peynirimsi bir lezyon var mı diye

Ağzını kokladınız mı ? Bir de boğazında peynirimsi bir lezyon var mı ona da bir bakın. Dışkılara göre olmamalı ama yine de bakın.

ağzını kokladığımda farklı bir koku gelmiyor, kuşun kendi kokusu yanlardan bastırıyor.
gagasının bir kısmı sarıdan, yeşil benzeri renge büründü ve sürekli kaşınıyordu.
Bugünde çok üşüyor kuş, camları vb. kapattık hala titriyordu.
Nerede ikamet ediyorsunuz? Kuşunuzun durumu iyi gözükmüyor ona göre kanatlı uzmanı veteriner önerelim kuşun ateşi var muhtemelen.

Kuş tüm gündür titriyor, ve titremesi dahada hızlandı, odayı ısıtmak için elimden geleni yaptım yan odaya götüremiyorum oradada yavru papağan var ona bulaşabilir

Dışkılarının resmini çekersen daha iyi anlaşılır. Resimler yakından ve net olsun. Tekrar güncel videosunuda çekin titremesine bakalım. Kuş yem yemeye başladımı bu arada?

Dışkılarının resmini çekersen daha iyi anlaşılır. Resimler yakından ve net olsun. Tekrar güncel videosunuda çekin titremesine bakalım. Kuş yem yemeye başladımı bu arada?
Watch 20240907_051520 | Streamable Kuşum titremeyi biraz bıraktı gibi pek anlaşılmıyor ama buseferde sürekli kendisini kaşıyor yaklaşık 2 dakikadır böyle
Screenshot Dışkılarını en net böyle çekebildim, kardeşimin telefonundada bir fotoğraf var uyandığı zaman ondan alıp atarım
Yeniden yem yemeye başladı gibi artık yemleri kırıyor ama hala bişey olucak diye korkuyorum

Geri