8 aylık muhabbet kuşum hasta oldu

Tüy bakımı yapıyor o normal siz üç gün üst üste probiyotik verin. Bir de hiç dış parazit için ense damlası yaptırdınız mı? Yaptırmadıysanız ivermectin içeren ense damlası temin edip enseye bir damla damlatın ve masaj yapın sonra 15 gün geçince bir daha uygulayın.

Watch 20240907_051520 | Streamable Kuşum titremeyi biraz bıraktı gibi pek anlaşılmıyor ama buseferde sürekli kendisini kaşıyor yaklaşık 2 dakikadır böyle
Screenshot Dışkılarını en net böyle çekebildim, kardeşimin telefonundada bir fotoğraf var uyandığı zaman ondan alıp atarım
Yeniden yem yemeye başladı gibi artık yemleri kırıyor ama hala bişey olucak diye korkuyorum

Öncelikle veterinerin verdiği ilaçları kullanın. Tedaviyi bitirdikten sonra tekrar değerlendirelim. Birde eczaneden mikostatin alırsanız iyi olur elinizde bulunsun. Daha sonra lazım olabilir..

2 3 gün kadar önce sol ayağı yumruk şeklinde kasıldı, başını yana doğru yatırıp o yönde 3-5 saniye koştu ve dilini gagasının sol tarafından çıkarıp o şekilde dondu kaldı. Bütün bunlar birkac saniyede yaşandı sonra eski halsiz haline geri döndü.
Felç tarzı bir şey olmasından korkuyoruz belirtileri az biraz tutuyor çünkü
Ve kardeşimin anlattığına göre kuş uçarken kafasını vurmuş galiba ve uçarken gücünü kaybedip yere düşmüş, düştüğünde ise kanatlarından birisi açık kalmıştı (birkaç gündür kuşun bir ayağı tutmuyor, tünek veya parmakta durarken zorluk çekiyordu)

2 3 gün kadar önce sol ayağı yumruk şeklinde kasıldı, başını yana doğru yatırıp o yönde 3-5 saniye koştu ve dilini gagasının sol tarafından çıkarıp o şekilde dondu kaldı. Bütün bunlar birkac saniyede yaşandı sonra eski halsiz haline geri döndü.
Ve kardeşimin anlattığına göre kuş uçarken kafasını vurmuş galiba ve uçarken gücünü kaybedip yere düşmüş, düştüğünde ise kanatlarından birisi açık kalmıştı (birkaç gündür kuşun bir ayağı tutmuyor, tünek veya parmakta durarken zorluk çekiyordu)
Bunu virüs de yapıyor, mantar da, parazit de. Yani spesifik bir belirti olmadan net bir şey diyemiyorum ben şahsen

Bu ilaca başladıktan sonramı oldu yoksa öncesindemi?

Kuşunuz nöbet geçirmiş. Veterinerinize sorar mısınız verdiği antibiyotik hangisi ? Birde güncel bir dışkı paylaşın. Taze yapmışken.

Aklıma birşey takıldı
Veterinere yemek yemediğini söylediğimizde bize elinizle besleyin, cicibebe'yi lapa haline getirip verin demişti ve kuşum birazda olsa yemişti.
Ama Cici bebe çok şekerli diye başta sordum veteriner ise bir taraftan çıkarıp diğer taraftan arttırmalıyız gibi bişeyler söyledi.
Fazla şeker yüzünden çok enerjisi olupta kendini kaybetmiş-kontrol edemiyor olabilirmi

Aklıma birşey takıldı
Veterinere yemek yemediğini söylediğimizde bize elinizle besleyin, cicibebe'yi lapa haline getirip verin demişti ve kuşum birazda olsa yemişti.
Ama Cici bebe çok şekerli diye başta sordum veteriner ise bir taraftan çıkarıp diğer taraftan arttırmalıyız gibi bişeyler söyledi.
Fazla şeker yüzünden çok enerjisi olupta kendini kaybetmiş-kontrol edemiyor olabilirmi
çünkü bahsettiğim panik atak gibi uçması, normal-sağlıklı zamanki uçmasından çok daha hızlıydı ve kendini sürekli yerlere-duvarlara vurdu.

Hayır hocam kuşun sinir sistemini çökerten bir hastalığı olmuş. Salmonella olabilir, sara olabilir, vitamin mineral eksikliğinden bile sinir sistemi hasar görmüş olabilir. Siz biraz geç farketmişsiniz hastalığı. Yoksa tedavi denenebilirdi.

Geri