Acil!! Kuşum aralıksız kursak hareketi yapıyor kusuyor

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan mizumono
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

mizumono

iyikus.com Üyesi
Merhaba arkadaşlar.
Erkek kuşum yaklaşık üç buçuk yaşında.
Dün akşama doğru sarı darı kusmaya başladı. Şiddetli bir şekilde boğuluyormuş gibi hareketler eşliğinde kustu. Midesi boş olduğu halde o harekete aralıksız devam ediyor. Şimdi bir şekilde besleme mamasıyla besledim aç kalmasın diye ama çok korkuyorum. En son Haziran ayında böyle bir şey olmuştu fakat veteriner hekim kontrolünde kullanılan ilaçlar ile atlatmıştı hatta burada konu açmıştım linkini de bırakayım
Buyrun

İstanbul'da havalar malum, veteriner olarak İstanbul florya kuş hastanesine götürüyorum ama bana yolu çok uzak. Mecbur götüreceğim ama götürmeden bu birkaç gün içinde ne yapmalıyım bilmiyorum yardımcı olur musunuz?
Dışkısını da ekliyorum, kuşun videosunu da ekliyorum.
Oğlumun videosu
IMG_1446.jpeg

hangi ilaçları kullandığınızı yazarmisiniz. hepsini atlamadan yazin lutfen
Hocam şu an kullandığı ilaç yok ama bu Haziran ayında kullandığı ilaçları yazayım.
İlk gittiğimizde enfeksiyon olduğu söylenmişti midede sorunu varmış, kusuyordu o zaman da o yüzden Sukralfat ve Metronidazol verildi. Sonrasında kuşum ilaç toksifikasyonu geçirmişti size de yazmıştım hatta linkini ekledim konuyu açarken. Metoklopramid, Enrofloksasin ve digestive verildi. Bunları da hekim kontrolünde kullandık sonrasında dışkı analizi de temiz çıkmıştı zaten.
Dün akşama doğru videodaki gibi şiddetli bir şekilde öğürme hareketleri yaparak kustu. Aç olduğu halde bu hareketler devam etti. Az önce a21 ile hafifçe beslemeye çalıştım ama ben kursaktan besleyemiyorum, şırınga ile ağızdan birkaç kere de verebiliyorum o da pek verimli değil maalesef…
Probiyotik, grit kum, gerwıt w kullanıyorum, bir ay önce tüy döneminde iken b vitamini kullanmıştım o kadar…

Maalesef kuşların ömründe 1 gün bile çok şey değiştirebiliyor. Hazirandan bu zamana kadar tekrar etmesi çok normal. Bu konuda bir yatkınlığı olmalı. Gerek beslenme, gerek genetik altyapısıyla alakalı. Bağışıklığı da devamlı düşüyor olabilir bu nedenle fırsat kollayan enfeksiyonlar gün yüzüne çıkabilmiştir.

Merhaba arkadaşlar.
Erkek kuşum yaklaşık üç buçuk yaşında.
Dün akşama doğru sarı darı kusmaya başladı. Şiddetli bir şekilde boğuluyormuş gibi hareketler eşliğinde kustu. Midesi boş olduğu halde o harekete aralıksız devam ediyor. Şimdi bir şekilde besleme mamasıyla besledim aç kalmasın diye ama çok korkuyorum. En son Haziran ayında böyle bir şey olmuştu fakat veteriner hekim kontrolünde kullanılan ilaçlar ile atlatmıştı hatta burada konu açmıştım linkini de bırakayım
Buyrun

İstanbul'da havalar malum, veteriner olarak İstanbul florya kuş hastanesine götürüyorum ama bana yolu çok uzak. Mecbur götüreceğim ama götürmeden bu birkaç gün içinde ne yapmalıyım bilmiyorum yardımcı olur musunuz?
Dışkısını da ekliyorum, kuşun videosunu da ekliyorum.
Oğlumun videosu
Ekli dosyayı görüntüle 30568
Merhaba hala devam ediyor mu acaba benim kuşumda birden 5-6 adet yem kustu.Veterinere mi götürmeliyim bişey önerir misiniz?