Acil! Muhabbet kuşu sarı darı kusma- İştahsızlık

mizumono

iyikus.com Üyesi
Merhaba arkadaşlar.
Bundan yaklaşık bir hafta önce üç yaşındaki erkek kuşumda hâlsizlik ve iştahsızlık gözlemledim. Normalde İstanbulVet'e götürüyorum kuşlarımı ama o gün akşamdı ve açık olan ve kuşlara da bakan zar zor bir veteriner buldum yakında. O gün götürdüm hemen, dışkı testi yapıldı ve kursaktan beslendi.
Sukralfat ve Metronidazol verildi, bir de avicare'den digestive ve multimineral.
Dışkı analizi temiz çıktı, ilaçlarımızı düzenli kullandık. Bir saate kadar iyiydi yavrum ama şimdi yine durgun olduğunu gördüm ve yem kusmuş bayağı ıslak ve sindirilmemiş darı gibi yem. Kafası falan sararmış yani o ıslaklıktan böyle değildi. Ne yapmalıyım? Ara ara kusmaya devam ediyor. Endişeliyim. Yardımcı olabilir misiniz lütfen 🥺🙏

panik yapmayın acil bir durum göremedim ben . sukralfat kaldıysa veriniz

metronidazole kaç gün kullanıldı?
evet elimde her iki ilaç da mevcut
bu iki ilacın da bana bir hafta sabah akşam kullanmam gerektiği söylenildi, biz de öyle yaptık. perşembe günü ilacı bırakmıştık

bir de elimde metaclor da var hocam

Hocam tekrar rahatsız ediyorum kusura bakmayın
Ben bugün veterinere götürdüm oğlumu zaten kontrolümüz vardı. Bana kuşun ilaç intoksikasyonu geçirdiğini söyledi, bir de tekrar dışkı testi yapıldı -sonucu yarın alacağım-
Bu zehirlenme için de ayrı ilaç verdi yine.
İlaçlar da bunlar:
IMG_20230617_164942_copy_2320x1736.jpg

Kullanmaya başlamak konusunda kararsız kaldım çünkü pek ilgisiz davrandı. Sizin fikrinizi alabilir miyim? Ne yapmalıyım?
Bu da son dışkısı buyrun;
IMG_20230617_164717_copy_1739x2336.jpg

@neanderthalensis @Doğanay Y. @Eyunal