Acil yardım edin ne olur

Duygumaviş

Forum Sakini
Merhaba canımız bugün kafesten cıkınca yere düştü uçamadı sonra akşama kadar videodaki hale geldi.
Her şeyi gagası ile yapmaya çalışıyor ne olur acil yardım edin ne yapmamız gerekiyor
Nesi olabilir
Veterinere götürdük iç parazit ilacı verdi bir şey daha verdi 3-5 gün kullanın dedi ama akşama kadar daha kötü hale geldi.

sizlerden yardım istiyorum çünkü daha önce de kızımı sizlerin sayesinde kurtarmıştım.

Ekli dosyalar

• D5DE4FD2-BAD8-41E5-91FB-6295C61467C4.jpeg
    D5DE4FD2-BAD8-41E5-91FB-6295C61467C4.jpeg
    138.9 KB · Görüntüleme: 18
  • 239D48E4-316F-416D-9594-D3429AE94014.jpeg
    239D48E4-316F-416D-9594-D3429AE94014.jpeg
    135.2 KB · Görüntüleme: 19
  • FEBB5E7A-5005-4A7A-9DC7-C56A13509207.jpeg
    FEBB5E7A-5005-4A7A-9DC7-C56A13509207.jpeg
    151.3 KB · Görüntüleme: 18
Sakin olun öncelikle.. Kuşta öncesinde halsizlik, iştahsızlık, sürekli uyuklama, uçamama, kanat tutulması gibi sorunlar varmıydı? Herşey bugün mü başladı?

Birde video görünmüyor şuan yeniden yüklemeyi deneyin.. Yada youtube'a yükleyip linkini atın...

O kırmızı olan muhtemelen sulphamezathine yada mineral takviyeside olabilir.. Sarıyı çözemedim..

Öncelikle kafes tabanındaki teli çıkarın düz zeminde daha rahat hareket eder.. Tünek varsa onlarıda çıkarın.. Yemini suyunu kafes tabanına koyun..

Veterinerin verdiği ilaçları kullandınızmı? Kullandıysanız ne şekilde kullandınız?

Sarı olanı üç gün gündüzleri suyun içine katmamı söyledi, kırmızı olanı da 5 gün akşamları suyun içine koyacakmışım. Bugün öğlen götürdüm veterinere ve ilaçlara da başladım. şırıngayla ağzına veriyorum

Sarı olanı üç gün gündüzleri suyun içine katmamı söyledi, kırmızı olanı da 5 gün akşamları suyun içine koyacakmışım. Bugün öğlen götürdüm veterinere ve ilaçlara da başladım. şırıngayla ağzına veriyorum

Verdiği ilaçların ismini bilmediğim için yorum yapamıyorum. Ancak kullanım şekli bana doğru gelmedi..

Ben kendi yorumumu yazıyım.. Öncelikle kuşta enfeksiyon ihtimali yüksek. Ve merkezi sinir sistemine ulaşmış.. Müdahalede geç kalınmış açıkçası..

Bu durumda iyi bir antibiyotik ve B kompleks birde D vitamini kullanılması gerekiyor.. Ayrıyetten kursağa mama basılmasıda gerek.. Profesyonel bir müdahale lazım yani...

kuşun durumu iyi değil. veteriner ilaç vermişken başka bir ilac önermek de bu durumda büyük risk

ilacın birisi sulphamezathine muhtemelen ve bu durumda işe yarar mi bilmiyorum

enrofloksasin ya da amoksisilin etken maddeli antibiyotik ya da bactrim şurup kullanılabilir

evde herhangi bir antibiyotik var mı?

kuşun durumu iyi değil. veteriner ilaç vermişken başka bir ilac önermek de bu durumda büyük risk

ilacın birisi sulphamezathine muhtemelen ve bu durumda işe yarar mi bilmiyorum

enrofloksasin ya da amoksisilin etken maddeli antibiyotik ya da bactrim şurup kullanılabilir

evde herhangi bir antibiyotik var mı?

Evet başka ilaç önermek riskli kuşun durumuda kritik farkındayım ancak sulphamezathinle de olucak iş değil açıkçası..