Acil yardım edin

Kuşum var

iyikus.com Üyesi
Muhabbet kuşum son üç gündür yerde geziyor gagasının etrafında garip bir şerit oluştu yemleri ağzına yapışıyor ve sürekli yemliğin başında duruyor ve orda gün boyu uyuyor. Dün veterinere götürdüm 7 aydır tüy döküyordu genetik bir sorunu varmış bir de solunum ile alakalı bir rahatsızlığından dolayı ilaç verdi kuşuma bir şey olsun istemiyorum bilginiz varsa yardım edin gaga taşı ve kumu da var

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Merhaba, Geçmiş olsun öncelikle. Veteriner gerekli ilacı vermiştir muhakkak. Siz bu aşamada onu yormayacak şekilde dinlendirmeli ve dediklerini yapmanız gerekir. Şerit derken anlayamadım bir fotoğraf atarsanız bakayım. Kırılması kolay olan tohumları verirseniz daha rahat edecektir. Örneğin aspur, dal darı ve yulaf gibi. Belli ki kusma durumu da söz konusu ki tüylerine yem yapışıyor. Üşütmüş olabilir, cereyanda kalmış olabilir ve olan hastalığı yükselmiş bile olabilir. İlaç haricinde suyuna bol bol multivitamin katın. Yaım dolu duluğa 7 damla civarı. Eğer sıvı değilse vitamin çay kaşığının ucuyla suya ekleyip karıştırmanız gerekir.

Oyla 0

Kuşum var

iyikus.com Üyesi
veteriner bize kesinlikle vitamin kullanmayın demişti ve o şerit sanırım balgamdı ve o yüzden yemler yapıştı
Merhaba, Geçmiş olsun öncelikle. Veteriner gerekli ilacı vermiştir muhakkak. Siz bu aşamada onu yormayacak şekilde dinlendirmeli ve dediklerini yapmanız gerekir. Şerit derken anlayamadım bir fotoğra atarsanız bakayım. Kırılması kolay olan tohumları verirseniz daha rahat edecektir. Örneğin aspur, dal darı ve yulaf gibi. Belli ki kusma durumu da söz konusu ki tüylerine yem yapışıyor. Üşütmüş olabilir, cereyanda kalmış olabilir ve olan hastalığı yükselmiş bile olabilir. İlaç haricinde suyuna bol bol multivitamin katın. Yaım dolu duluğa 7 damla civarı. Eğer sıvı değilse vitamin[/QUOT

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
hmm. Veteriner öyle dediyse öyle yapın. İlaçla iyi tepkime yapmayabilir. Boyutu yükleme sınırlarından fazla olduğundan o hatayı verir. Görsel 2 MB'dan büyük mü? eğer öyle ise küçültülmesi gerekir ya da resim yükleme sitelerine yükleyip paylaşabilirsiniz. hizliresim.com gibi.

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Dişi kuşunuz kızgınlık yüzünden de kusuyor olabilir. Bununda bir etkisi var. Umarım kısa sürede iyileşir. Hangi ilacı önerdi veteriner ve ne şekilde kullanıyorsun?

Oyla 0

Kuşum var

iyikus.com Üyesi
Hipradoxi ilacı var suya her gün katılarak veriliyor sanırım zatürre gibi bir durumu var. Bir de yem yiyemiyor ve su da içmiyor gerektiği kadar sıcak tutmaya çalışıyoruz

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Hipradoxi iyi bir ilavedir. Doğru bir öneride bulunmuş. Elle besleme şırıngası alırsanız mama yapıp vermenizi öneririm. Aç kalması iyi değil :(

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Kuşlarda yağ kullanımı bazı sebeplerden dolayı yapılır. Şu aşamada verilmesi pek doğru olmaz. Kuru ya da nemli satılan yumurta mamaları var. Onlardan alınıp sulandırılıp verilebilir.
bu örnek videoda bebek muhabbet kuşları için hazırlanmış bir tarif mevcut. Bu tarif işinize yarayacaktır. Ben yapamam uğraşamam derseniz de elle besleme mamaları mevcut. Küçük bir tane alınıp 4 saat arayla verilebilir (eğer hiç yem tüketmiyorsa)

Dal darı var mı kafesinizde?

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
darı ödül yemidir. Kuşlar dayanamıyor ona. En azından o şekilde beslensin. İşte o yüzden besleme aparatıyla besleyin dedim.

Oyla 0

Kuşum var

iyikus.com Üyesi
Çok sağolun yardımlarınız için kuşum az önce öldü. Yardımınız olmasaydı daha erken de olabilirdi. Tekrar teşekkürler

Oyla 0