Acil yardım edinn

Limonb

iyikus.com Üyesi
Erkek 2 yaşında muhabbet kuşum var. Birkaç gündür kaşınırken ya da dururken bir anda kafasını hareket ettirip ağzıını açmaya değişik sesler çıkarmaya başlıyor. Kuyruğu falan da sallanıyor. Ağzını falan kaşımaya çalışıyor o anda. Sanki ağzının içinde bir şey var da çıkaramıyor gibi. Bir de ayakları da soğuyor. Bitince ısınıyor. Önceki günlerde bir süre sonra geçiyordu. Ama bugün geçmiyor. Kendini kaşırken ara ara yine yapıyor.

Çözüm
Eczaneden triflucan, mikostatin, son çare bunlardan herhangi biri bulunamazsa flagly şurup bulmaya çalışın. Ağızdan 1 damla ya da suluk için 6-8 damla arası kullanmalısınız. İç parazit içinde eczaneden sitraks arayın. Biraz zor bulunur ancak ucuz ve etkili bir üründür.
Kisa bir video çekip yükler misiniz? Solunum sorunu, kursak enfeksiyonlari vb farklı durumlardan kaynaklı muhtmeelen

Oyla 0
Sindirim sorunu gibi daha çok. Dışkısı nasıl, yem vb. Değişimi yaptiniz mi son günlerde

Sindirim sorunu gibi daha çok. Dışkısı nasıl, yem vb. Değişimi yaptiniz mi son günlerde
Gold wings kullanıyordum. Bitiyor, az kaldı. O nedenle daha önce de kullandığım vitakraft aldım. İkisini karıştırıp veriyorum. Dışkısı falan normal. Yemesinde de bir sorun yok. Ne çözüm önerirsiniz? Çok korkuyorum bir şey olur diye.

Oyla 0
yemden önce multivitamin ve probiyotik desteği önemli, tüy döneminde bağışıklık zayıflar desteklemeniz iyi olur.

o ağız hareketi devam ederse tekrar yazarsınız, gerekirse tedbir amaçlı bazı hafif ilaçlar kullanabilir ancak hemen ilaç basmamak takip etmek gerekir.
Ağız hareketi şu anlık yok fakat şimdi de ağzı çok kötü kokuyor yem verince.

Oyla 0
genelde kursak enfeksiyonlarında sıkça bu durum gözlemlenir ancak bir çok hastalığın ortak belirtisi de olabiliyor.

Oyla 0
Eczaneden triflucan, mikostatin, son çare bunlardan herhangi biri bulunamazsa flagly şurup bulmaya çalışın. Ağızdan 1 damla ya da suluk için 6-8 damla arası kullanmalısınız. İç parazit içinde eczaneden sitraks arayın. Biraz zor bulunur ancak ucuz ve etkili bir üründür.

Oyla 0
Çözüm
Çok teşekkür ederim. Allah razı olsun

Oyla 0
Sitraksı nasıl kullanayım?

Oyla 0